Strona głównaAktualnościGrecjaSkiathos prowadzi na liście najlepszych greckich wysp 2024 według „The Times”

Skiathos prowadzi na liście najlepszych greckich wysp 2024 według „The Times”

Brytyjska gazeta The Times opublikowała niedawno listę „15 najlepszych greckich wysp do odwiedzenia w 2024 r.”, na której Skiathos zajęło pierwsze miejsce ze względu na plaże, które trzeba odwiedzić.

Opublikowany w ramach katalogu podróżniczego gazety na rok 2024 artykuł o wyspach greckich, wychwala ich różnorodność i oferowane przez nie doświadczenia.

„Mykonos i Santorini mogą być oczywistymi gwiazdami tego przedstawienia, ale rozproszone wyspy Grecji goszczą wiele innych głównych gwiazd. Od Cyklad po Dodekanez i Wyspy Jońskie – każda grupa wysp ma wyjątkowe atrakcje, które umieszczają ją na liście obowiązkowych atrakcji. Sekretem ich niezawodnego uroku jest różnorodność” – powiedział James Litston, ekspert ds. destynacji The Times.

Kos

Po Skiathos ze swoimi „plażami otoczonymi lasami” na liście znalazło się Kos.

Chwalona za 280-kilometrową linię brzegową, trzecia co do wielkości wyspa Dodekanezu zapewniła sobie drugie miejsce za „nadmorski urok”, bogatą historię i lokalne tawerny.

Na trzecim miejscu Litston zaproponował Ios zarówno ze względu na „reputację w zakresie młodzieńczego imprezowania przez całe lato”, jak i ze względu na cichsze, wyrafinowane doświadczenia, jakie oferuje. Najlepszy na wyrafinowane pobyty.

Evia

Pierwszą piątkę uzupełniły Evia i Kreta, dwie największe greckie wyspy oferujące różnorodne opcje.

„The Times” uznał Evię za jedną z najlepszych greckich wysp ze względu na „autentycznie grecką” atmosferę, ofertę turystyki pieszej i uzdrowiskowej, natomiast Kretę okrzyknięto kierunkiem, który „spełnia każde oczekiwania”.

Popularne greckie kierunki, takie jak Korfu, Rodos, Mykonos, Lefkada i Santorini, znajdują się w pierwszej dziesiątce, a wolne od samochodów Hydra, Skopelos, Kefalonia, Symi i Zakynthos zajmują ostatnie pięć miejsc na liście.

NAJNOWSZE

KUCHNIA

Informacje polonijne