O nas

Pomysł założenia strony internetowej, na której znalazłyby się obszerne i wyczerpujące informacje polsko-greckie dojrzewał we mnie przez kilka lat, aby ostatecznie w grudniu 2007 r. zaowocować założeniem www.polonorama.com.

POLONORAMA jest portalem informacyjno – kulturalnym dla Polonii greckiej oraz źródłem wymiany informacji z kraju i na całym świecie.

Cel naszego portalu jest jeden – ma stanowić pomost pomiędzy dwoma państwami – Polską i Grecją, i wokół tego skupiają się wszystkie nasze działania. Za pomocą Internetu, najszybszego obecnie środka komunikacji, dajemy możliwość tysiącom Polaków, którzy mieszkają w Grecji, aby mieli równocześnie kontakt ze swoją ojczyzną, i odwrotnie – przekazujemy istotne i przydatne informacje o Grecji naszym rodakom w kraju.

Portal POLONORAMA umożliwia też nawiązanie współpracy między polonijnymi firmami, organizacjami, czy też indywidualnymi osobami a greckimi partnerami.

Szczególną uwagę skupiamy na Polakach z drugiego pokolenia, tych, którzy urodzili się już w Grecji i których kontakt z Polską jest z upływem lat coraz mniejszy. Jesteśmy dla nich swego rodzaju alternatywną platformą – miejscem, gdzie dowiadują się o najważniejszych wydarzeniach w Polsce, o polskich przedsięwzięciach i polskich akcentach w Grecji, ale też miejscem, gdzie mogą nawiązać interesujące ich kontakty – na portalu POLONORAMY prezentujemy bowiem sylwetki tych Polaków, którzy dzięki swojej działalności w Grecji w jakiejkolwiek dziedzinie, wyróżniają się.

Proponuję Państwu zupełnie bezpłatne korzystanie z usług znajdujących sie na naszym portalu, licząc jednocześnie na Państwa aktywny udział w postaci wszelkich sugestii, uwag i wskazówek dotyczących funkcjonowania strony. Jednocześnie serdecznie zapraszam do współredagowania www.polonorama.com po to, aby mógł on pełnić i lepiej służyć wszystkim jej użytkownikom. Proszę pamiętać, że ten portal jest dla Państwa i spełniać swoje funkcje może tylko dzięki Państwa uczestnictwu.

Serdecznie zapraszam do częstego odwiedzania naszego portalu mając nadzieję, że odbywające się na nim spotkania będą dla wszystkich Państwa owocne i satysfakcjonujące.

Marzena Mavridis

icon notesHistoria POLONORAMY