Strona głównaAktualnościGrecjaSpecjalne strefy turystyczne na Akropolu pojawią się we wrześniu

Specjalne strefy turystyczne na Akropolu pojawią się we wrześniu

Strefy te mają ułatwić ruch turystyczny na ateńskim Akropolu oraz ułatwić zwiedzanie antycznego zabytku. Jak podaje grecka minister kultury, takie strefy mają się pojawić 4 września.

W rozmowie z greckim radiem Mendoni wspomniała również, że system stref turystycznych pojawi się wraz z systemem elektronicznego wydawania biletów 1 kwietnia 2024 roku.

Decyzja ta została podjęta po przeprowadzeniu badania nośności przez Organizację Zarządzania Zasobami Kulturowymi i Rozwoju (ODAP), zgodnie z którym maksymalna dzienna liczba odwiedzających Akropol nie może przekroczyć 20 000.

Zgodnie z planem, strefy będą działać od 8:00 do 20:00 i pozwolą na wstęp na Akropol pojedynczym osobom lub grupom. Program przewiduje również wizyty specjalnej kategorii.

Jak powiedziała Pani minister, program przyczyni się do zachowania bezpieczeństwa zabytku oraz pracowników a także do poprawy doświadczeń zwiedzających.

Odnosząc się do rosnącej liczby reklam internetowych oferujących usługi „Skip the Line” ułatwiające wstęp na teren Światowego Dziedzictwa, Mendoni powiedziała, że są one „zwodnicze”.

Niedawno ODAP oświadczył, że „żadne bilety pozwalające posiadaczom na pominięcie kolejki oczekujących nie są ani nigdy nie będą dostępne”, dodając, że każda taka obietnica była „myląca”.

Na koniec Pani Minister poinformowała, że Akropol stał się łatwiej dostępny dla niepełnosprawnych zwiedzających w porównaniu z tym, jaki był w przeszłości a to dzięki dodaniu m.in., windy.

NAJNOWSZE

KUCHNIA

Informacje polonijne