Strona głównaAktualnościGrecjaVisa instaluje automaty biletowe w głównych miejscach turystycznych w Grecji

Visa instaluje automaty biletowe w głównych miejscach turystycznych w Grecji

Visa ogłosiła, że przy pomocy sześciu automatów biletowych można już kupić bilety wstępu na Akropol, do Olimpii, Epidaurosa i do Muzeum Archeologicznego w Delfach.

Odwiedzający odnajdą automaty zaraz przy wejściu do wszystkich wymienionych miejsc, co pozwoli im uniknąć stania w długich kolejkach do kas, by zakupić bilet będzie im potrzebna jedynie karta lub smartfon. Nie stracą też ani minuty na czekanie za biletem, który zostanie im wydany od razu.

Projekt jest inicjatywą Cardlink finansowaną przez Visę i nadzorowaną przez Grecką Organizację Rozwoju Zasobów Kultury i obejmuje stopniową instalację 10 automatów biletowych w popularnych miejscach i muzeach na terenie całej Grecji.
Pojawienie się nowej usługi ma na celu ułatwienie dostępu do historycznych miejsc i poprawienie doświadczenia zwiedzających. Aby wypromować użycie automatów biletowych, Visa oznaczy lokalizacje gdzie te automaty będą się znajdować i upewni się, że goście będą dobrze poinformowani, gdzie szybko i wygodnie będą mogli dostać bilety.

“Dzięki instalacji tych automatów biletowych potwierdziliśmy nasze oddanie sprawie podnoszenia jakości wrażeń podczas odwiedzania słynnych stanowisk archeologicznych w Grecji. Inicjatywa ta pojawia się rok po zawarciu przez Visa umowy z greckim Ministerstwem Turystyki w sprawie dostarczania danych na temat trendów w wydatkach turystycznych i zaledwie kilka tygodni po udanej realizacji drugiego projektu w ramach inicjatywy „Visa dla Aten”” – powiedział Nikos Petrakis, kierownik krajowy w Visa Grecja.

Odwiedzający mogą również przez internet kupować bilety do więcej niż 25 muzeów, zabytków i stanowisk archeologicznych na terenie Grecji przy pomocy e-biletów z Hellenic Heritage oraz w budkach biletowych.

NAJNOWSZE

KUCHNIA

Informacje polonijne