Strona głównaAktualnościInformacje polonijneZaproszenie na II edycję Schuman Trimarium Forum

Zaproszenie na II edycję Schuman Trimarium Forum

Instytut Myśli Schumana zaprasza osoby w wieku 18-40 lat (posiadanie obywatelstwa polskiego nie jest wymagane) do wzięcia udziału w II edycji Schuman Trimarium Forum, które odbędzie się w dniach 18-22.09.2023 r. w Zamku Krasiczyn k. Przemyśla.

Forum Schumana w Trójmorzu to liczne wykłady, warsztaty oraz debaty, również z udziałem uczestników, których tematyka będzie związana z Uniwersytetami Trójmorza, przezwyciężaniu wyzwań we współpracy naukowej, roli samorządów i organizacji pozarządowych w integracji krajów Trójmorza, współczesną geopolityką, sytuacją młodzieży w Europie Środkowej czy wkładem Polonii w budowaniu marki Polska.

Spotkania z pracownikami polskich i europejskich uczelni, przedstawicielami urzędów szczebla centralnego i samorządowego oraz działaczami sektora pozarządowego uzupełnią wspólne zabawy (np. biesiada na zamku, zwiedzanie fortów w Przemyślu, Zespołu Zamkowo-Parkowego w Krasiczynie), które ułatwią zawarcie nowych, ponadnarodowych znajomości.

Organizator pokrywa koszty noclegu i wyżywienia, zapewnia również materiały warsztatowe oraz symultaniczne tłumaczenie polsko-angielskie. Aktualne informacje i formularz rekrutacyjny dostępny jest na stronie http://imschuman.com/schuman-trimarium-forum. Ewentualne pytania prosimy kierować na adres stf@imschuman.com.
Forum Schumana w Trójmorzu jest kontynuacją Trimarium Schuman’s Young Generation Forum, które w 2022 r. zgromadziło ponad 100 młodych przedstawicieli nie tylko państw Europy Środkowej, ale również Holandii, Gruzji, Wenezueli czy Stanów Zjednoczonych. W tym roku także zapraszamy wszystkie osoby, które marzą o Europie opartej o fundamenty wartości, solidarności, patriotyzm oraz potęgę płynącą z integracji narodów, gwarantującej nam i przyszłym pokoleniom bezpieczeństwo i rozwój.

NAJNOWSZE

KUCHNIA

Informacje polonijne