Strona głównaAktualnościGrecjaRegion Attyki wiodącym celem zrównoważonej turystyki w Europie na rok 2022

Region Attyki wiodącym celem zrównoważonej turystyki w Europie na rok 2022

Region Attyka, który obejmuje cały obszar metropolitalny Aten, został uznany za wiodącą europejską destynację turystyczną zgodną z zasadami zrównoważonego rozwoju na rok 2022 podczas europejskiej gali World Travel Awards (WTA), która odbyła się niedawno na Majorce.

W tej samej kategorii nominowano Badenię-Wirtembergię, Dubrownik, Edynburg, Funchal, Majorkę, Pembrokeshire, Algarve i oraz Majorkę.

Do uznania Attyki za wiodący zróznoważony europejski cel podróży na rok 2022 przyczyniło się wyróżnienie regionu w tytułach, takich jak World’s Leading Seaside Metropolitan Destination i Europe’s Leading Seaside Metropolitan Destination.

„Kolejne wyróżnienia dla naszego regionu na World Travel Awards dowodzą, że nasze wysiłki, mające na celu pokazanie zalet Attyki, opłacają się” – stwierdził gubernator regionu George Patoulis.

W oświadczeniu region Attyka wymienia, że jego zwycięstwo opiera się na trzech filarach: znaczeniu kulturowym, nowoczesnej infrastrukturze oraz planie zrównoważonego rozwoju i zarządzania odpadami.

Mając na celu przekształcenie Attyki w pierwszy „zielony” region Grecji, plan będzie obejmował stworzenie nowych obiektów do zarządzania odpadami i bioodpadami, nowy sprzęt do recyklingu dostępny dla wszystkich gmin za darmo oraz zaktualizowany plan dotyczący ochrony przeciwpowodziowej. „Attyka staje się nowoczesnym i funkcjonalnym regionem. Unikalnym, zrównoważonym i przyjaznym miejscem zarówno dla jego mieszkańców, jak i gości przez cały rok” – dodał Patoulis.

Przyznawane od 1993 roku nagrody World Travel Awards wyróżniają, nagradzają i doceniają wybitność we wszystkich sektorach branży turystycznej.

W zeszłym roku oddano rekordową liczbę 2,3 miliona głosów, a w głosowaniu wzięło udział więcej osób niż w jakimkolwiek innym roku w 29-letniej historii WTA, co stanowi ogromny głos zaufania dla ożywienia branży turystycznej. Grecka turystyka zdobyła wiele prestiżowych wyróżnień podczas tegorocznego wielkiego finału.

opr. Zofia Dalke

NAJNOWSZE

KUCHNIA

Informacje polonijne