Strona głównaAktualnościGrecjaMichelin Guide Athens 2022: ateńskie restauracje z prestiżowym wyróżnieniem

Michelin Guide Athens 2022: ateńskie restauracje z prestiżowym wyróżnieniem

W przewodniku Michelin Guide Athens 2022 znajdziemy jedna nową restaurację z dwoma gwiazdkami i dwie z jednymi gwiazdkami.

Gwendal Poullennec, dyrektor międzynarodowego przewodnika Michelin: „Ateny, miejsce narodzin zachodniej cywilizacji, przeżywają gastronomiczne odrodzenie za sprawą wielkich szefów kuchni, którzy odwiedzają miasto, aby otworzyć swoje restauracje. Inni wracają do swoich korzeni po podróży przez Europę Północną, ale wszyscy są pasjonatami, którzy mają w sercu podkreślenie sceny kulinarnej w Mieście Fioletowej Korony. Niektórzy z nich pochodzą z greckich wysp i skupiają się na karierze w Atenach”

Nowa restauracja Delta z dwoma gwiazdkami w Centrum Kultury Fundacji Stavros Niarchos, prowadzona przez szefów kuchni George’a Papazachariasa i Thanosa Fekosa, oferuje klientom prawdziwą ucztę wśród obfitej zieleni.

Szefowie używają greckich składników do tworzenia dań i łączą je z skandynawską metodą, wykorzystując swoją wcześniejszą pracę w ekskluzywnych restauracjach skandynawskich. Dodatkowo, za swoją działalność otrzymują zieloną gwiazdkę.

Szefowie kuchni Tasos Mantis i Alexandros Mouridis stosują filozofię „od pola do stołu” w nowej restauracji Soil z jedną gwiazgkę, uprawiając swoje własne produkty w ogrodzie warzywnym Alepochori.

Restauracja The Zillers, z widokiem na Akropol, również dołączyła w tym roku do klubu z jedną prestiżową gwiazdką. Szef kuchni Pavlos Kiriakis oferuje swoje unikalne spojrzenie na regionalne zwyczaje poprzez pomysłowe menu degustacyjne.

opr. Zofia Dalke

NAJNOWSZE

KUCHNIA

Informacje polonijne