Strona głównaAktualnościGrecjaPlatforma internetowa dotycząca szczepień na terenie Grecji

Platforma internetowa dotycząca szczepień na terenie Grecji

Platforma internetowa dedykowana szczepieniom przeciwko Covid-19 została uruchomiona w poniedziałek. Platforma będzie funkcjonować pod adresem internetowym: http://emvolio.gov.gr.

Otwarcie zostało zaplanowane przed rozpoczęciem drugiego etapu programu szczepień „Eleftheria” tj. 20 stycznia. Wówczas rozpocznie się bowiem szczepienie osób powyżej 85 roku życia. Szacuje się, że w tej grupie wiekowej zaszczepionych jest ponad 100 000 osób.

Program rozpoczął się od szczepień personelu, który znajduje się na pierwszej linii walki z koronawirusem. Szczepieniami zostali objęci także rezydenci oraz personel w domach spokojnej starości i domach opieki.

Wartość tej grupy szacuje się na około 120 000 osób. z czego 40 163 zostało zaszczepionych do soboty, a kolejnym celem jest zaszczepienie 220 000 osób do końca miesiąca.

Osoby zainteresowane mogą sprawdzić, czy należą do grup priorytetowych, wpisując swój numer AMKA, imię i nazwisko na stronie internetowej i w aplikacji mobilnej.

W przypadku braku możliwości korzystania z platformy internetowej istnieje możliwość wysłania wiadomości tekstowej SMS na dedykowaną linię telefoniczną 13034.

Każdy, kto już zarejestrował się w elektronicznym systemie recept, otrzyma automatyczną wiadomość z proponowanym terminem szczepienia. Każda osoba, która skorzysta z tej opcji musi wysłać potwierdzenie, albo za pośrednictwem strony internetowej emvolio.gov.gr (używając nazwy użytkownika i hasła TAXIS), albo za pośrednictwem wiadomości SMS na linię telefoniczną 13034.

Dla osób niezaznajomionych z korzystaniem z komputerów i aplikacji mobilnych, spotkania mogą być organizowane z pomocą Centrum Obsługi Obywateli (KEP) i pracowników aptek. Obywatele otrzymają unikalny numer kodu na spotkanie i kod QR, w zależności od tego, jak zostanie umówiony termin.

Warto zaznaczyć, że aplikacja organizuje również wysyłanie wiadomości e-mail z przypomnieniem i SMS-em wraz z instrukcjami.

Osoby, które stawią się na spotkanie, zostaną poproszone o podanie numeru kodu lub kodu QR oraz formularza. Następnie zostaną poproszeni o wypełnienie specjalnego kwestionariusza. W zależności od odpowiedzi i po dokonaniu przez lekarza oceny ich ogólnego stanu fizycznego, zostanie podjęta decyzja dotycząca szczepienia.

Źródło: ΑΠΕ-ΜΠΕ

NAJNOWSZE

KUCHNIA

Informacje polonijne