Strona głównaAktualnościGrecjaOgłoszenie o składaniu aplikacji o przyjęcie do Szkół dla Przewodników

Ogłoszenie o składaniu aplikacji o przyjęcie do Szkół dla Przewodników

Opublikowano zaproszenie do składania wniosków przez kandydatów o przyjęcie do Szkół dla Przewodników Ministerstwa Turystyki.

Ministerstwo Turystyki oferuje absolwentom Liceum lub Szkolnictwo Wyższe jako możliwość kariery w zawodzie przewodnika wycieczek, z bezpłatną dwuletnią nauką w 5 Szkołach Przewodników w całej Grecji, bez egzaminów. Kandydaci mogą zgłaszać się do 15 września 2021 r. pod specjalnym linkiem na stronie www.mintour.edu.gr.

Pięć Szkół dla Przewodników, trwających dwa lata, działa w Atenach i Salonikach, a od 2020 r. także na Korfu, Krecie i Rodos jako policealne szkoły zawodowe Ministerstwa Turystyki.

Kandydaci przyjmowani są do szkół na podstawie prostego wniosku, na zaproszenie Ministerstwa Turystyki i są wybierani na podstawie punktacji ich kwalifikacji. Po ukończeniu studiów uzyskują dyplom i zaświadczenie o wymaganiach prawnych do wykonywania zawodu przewodnika wycieczek, co daje im wyłączne prawo do prowadzenia wycieczek dla osób prywatnych, firm turystycznych i hoteli – wyłączne prawo na podstawie ustawy 710/1977 (świadczenie usług turystycznych w Grecji).

Wiceminister Turystyki ds. Edukacji Turystycznej i Specjalnych Form Turystyki, Sofia Zacharaki złożyła następujące oświadczenie:

„Dzisiaj nasza młodzież, absolwenci Liceum lub Wyższej Szkoły, mają szansę na karierę zawodową w z wpisem opartym na kwalifikacjach w 5 Szkołach Przewodników Ministerstwa Turystyki.
Dzięki konkretnym inicjatywom przystąpiliśmy do ogólnej modernizacji szkolenia naszych przewodników, aby zapewnić lepszej jakości usługi w sektorze turystycznym, w celu dalszego wzbogacenia i pogłębienia greckich doświadczeń turystycznych”.

NAJNOWSZE

KUCHNIA

Informacje polonijne