Strona głównaAktualnościGrecjaMuzeum Akropolu uruchamia imponującą edycję cyfrową

Muzeum Akropolu uruchamia imponującą edycję cyfrową

Wiele aspektów codziennego życia podlega stale ograniczeniom w wyniku pandemii konorawirusa oraz sytuacji epidemiologicznej w kraju i na świecie. Tęsknimy nie tylko za spacerami, wyjściem do pracy, spotkaniami z przyjaciółmi, ale także za doświadczaniem kultury i sztuki. Na przeciw oczekiwaniom i potrzebom wychodzi Muzeum Akropulu.

Biorąc pod uwagę naszą stale rosnącą znajomość cyfrowych doświadczeń kulturowych, nowo uruchomiona wirtualna edycja Muzeum Akropolu jest intrygującą nowością. Odwiedzający będą zaskoczeni oryginalnym punktem widzenia i na pewno będą chcieli wracać do witryny.

Oferuje ona również użytkownikom możliwość zaplanowania wizyty, aby osobiście zobaczyć jej zapierającą dech w piersiach kolekcję po zniesieniu ograniczeń.

„Badania przeprowadzone przez muzea wykazały, że ciekawa cyfrowa wycieczka tylko wzmacnia chęć beneficjenta do fizycznego odwiedzenia muzeum i obejrzenia z bliska dzieł przedstawionych na zdjęciach” – zaznaczył Stamatia Eleftheratou, dyrektor zbiorów i wystaw Muzeum Akropolu.

Bogato ilustrowana cyfrowa edycja jest dostępna pod zwykłym adresem internetowym muzeum (theacropolismuseum.gr). Ekspozycja online pozwala zobaczyć różne dostępne opcje: oprowadza zwiedzających po salach muzeum i dostarcza informacji na temat wystaw czasowych, wydarzeń specjalnych, oraz różnorodnej działalności. Pozwala także zapoznać się z badaniami naukowymi, opracowaniami oraz nowymi technologiami.

Jest to pierwsze greckie muzeum, które wyświetla w Internecie wszystkie swoje stałe eksponaty wraz z notatkami wyjaśniającymi. Warto wskazać, iż bogata oferta turystyczna dedykowana jest dla zainteresowanych z całego świata bowiem została opracowana w języku angielskim, niemieckim, włoskim, francuskim i hiszpańskim.

Witryna przedstawia obecnie 2156 pozycji na wystawie stałej i będzie stopniowo wzbogacana o trójwymiarowe widoki i informacje o innych przechowywanych artefaktach, wraz z interaktywnym glosariuszem, bibliografią, większą liczbą fotografii, rysunków i, w niektórych przypadkach, filmów.

Serdecznie zapraszamy na spotkanie z kulturą: theacropolismuseum.gr

NAJNOWSZE

KUCHNIA

Informacje polonijne