Strona głównaAktualnościGrecja„Le Figaro” wybrało najlepszą grecką wyspę na lato 2023

„Le Figaro” wybrało najlepszą grecką wyspę na lato 2023

Francuska gazeta “Le Figaro” stworzyła listę greckich wysp na które warto się wybrać tego lata, Patmos zostało uznane za jedną z najpiękniejszych wysp idealne miejsce do „doładowania swoich baterii” .

Artykuł skupia się na wakacjach letnich w Grecji, opowiadając o najpiękniejszych wyspach kraju, z czego każda wyspa odpowiada różnym potrzebom, upodobaniom i zainteresowaniom.

Dla ludzi, którzy wakacje chcą spędzić z rodziną gazeta poleca Kretę i Korfu, dla wielbicieli sportu odpowiednie będą Milos i Kalimnos, miłośnicy krajobrazów powinni odwiedzić Chios i Rodos. Ci którzy cenią ciszę i spokój pokochają Siros i Patmos.

“Le Figaro” Patmos określa miastem „Jerozolimy Regionu Morza Egejskiego”, pisząc, że jest to „absolutny raj w potrzebie chwilowego osamotnienia, gdzie św. Jan napisał swoją Księgę Apokalipsy”. Wyspa szczyci się licznymi, zapierającymi dech w piersiach plażami i miejscami kultu.

W sumie na wyspie znajduje się aż 51 zespołów klasztornych, kościołów, pustelni i klasztorów. Dzięki nim Patmos ma naprawdę niezwykłą, uduchowioną aurę. Wieczorami, mieszkańcy i turyści spotykają się na placu głównego portu wyspy, Skali, lub na rynku stolicy Patmos (Chora) znajdującej się na wzgórzu i dzielą wspólne momenty relaksu i zabawy w tej sielskiej atmosferze.

Nie tylko “Le Figaro” zachwyca się Patmos. Z całego serca odwiedzenie tego raju na ziemi zaleca brytyjskie „Reader’s Digest”. Według opublikowanego tam artykułu, Patmos to grecka „Ziemia Święta”, cała zanurzona w „mistycznej energii”. Wycieczki piesze, lokalna kuchnia i wyjątkowe usługi turystyczne tworzą unikalną destynację dla tych, dla których liczy się wysoka jakość ich podróży.

“W okresie wielkanocnym, wszystkie zakwaterowania były zajęte, miesiące letnie również zapowiadają się bardzo pozytywnie. Patmos to wyspa o wielu obliczach- jest tu wiele do odkrycia- to aspekt który również podkreślamy w swoich kampaniach,” powiedział Nikos Koutouzos.

Warto zauważyć że oba artykuły powstały w wyniku wizyt dziennikarskich na „Wyspie Apokalipsy”, które zostały zorganizowane w wyniku inicjatywy władz Patmos.

opr. Magdalena Bonawenturska

NAJNOWSZE

KUCHNIA

Informacje polonijne