Strona głównaAktualnościGrecjaGrecy za utworzeniem rządu jedności narodowej

Grecy za utworzeniem rządu jedności narodowej

Silne wsparcie wykazują Grecy dla propozycji utworzenia rządu jedności narodowej, który został zaproponowany przez Georgiosa Papandreou do prowadzenia rządów w kraju przez najbliższe miesiące – wynika z sondaży opublikowany przez gazety sobotnie przez media.

Według sondażu przeprowadzonego na zamówienie dziennika „Ethnos” wynika, że za utworzeniem rządu jedności opowiada się odpowiednio: 45% i 41,7% pytanych, podczas gdy tylko 36% chce przedwczesnych wyborów. Natomiast, według sondażu gazety „Ethnos Kyriakis”, 45% uznało, że powinno być ogólne porozumienie w sprawie rządu jedności narodowej, natomiast 41, 7% opowiada się  za przeprowadzeniem natychmiastowych wyborów , a 10,3% za zakończeniem obecnej kadencji rządu. Więcej niż 5 na 10 (54,85) głosujących szacuje, że każdy nowy rząd nie będzie w stanie realizować innej polityki.

Ponadto, według badania przeprzeprowadzonego przez gazetę „Proto  Thema ” dla partii opozycyjnych, Nowa Demokracja zebrała  22,5% i PASOK 15%, następnie KKE 7,8 %, LAOS 5,7%, SYRIZA 5,3%.

partii opozycyjnych prowadzi

NAJNOWSZE

KUCHNIA

Informacje polonijne