Strona głównaAktualnościGrecjaGrecja zaostrzy przepisy dotyczące wynajmu krótkoterminowego

Grecja zaostrzy przepisy dotyczące wynajmu krótkoterminowego

Grecka minister turystyki Olga Kefalogianni ogłosiła, że rząd zaostrzy przepisy dotyczące wynajmu krótkoterminowego i wprowadzi obowiązkowe standardy działania.

Kefalogianni powiedziała, że „Ministerstwo Turystyki niezwłocznie przystąpi do uregulowania kwestii operacyjnych związanych z wynajmem krótkoterminowym. Taka działalność stworzyła bowiem problem społeczny. Konieczne jest zatem zaostrzenie przepisów dotyczących wynajmu krótkoterminowego”. „To już nie jest ekonomia współdzielenia” – dodaje.

Grecki przemysł turystyczny musi wkroczyć w nową erę, powiedziała Kefalogianni, dodając, że chociaż kilka destynacji osiągnęło punkt nasycenia, zbyt duża liczba turystów nadal nie jest problemem.

Celem było zidentyfikowanie tego, co sprawia, że destynacja jest autentyczna i konkurencyjna, a jednocześnie zalicza postęp w jakościowym rozwoju turystyki, koncentrując się mniej na ilości, a bardziej na zwiększeniu średniej długości pobytu i wydatków na osobę.

Kefalogianni powiedziała, że dostępność środków RRF była znaczącą szansą dla sektora turystycznego, z modernizacją portów i przystani jachtowych oraz udostępnianiem plaż na czele.

Minister odniosła się również do znaczenia mądrego zarządzania destynacjami oraz do potrzeby oferowania możliwości przekwalifikowania i podnoszenia kwalifikacji pracowników w turystyce.

Na koniec podkreśliła znaczenie nadania turystyce wyższej rangi na agendzie UE i dodała, że przed czerwcowymi wyborami do Parlamentu Europejskiego, Grecja wzywa do utworzenia komitetu UE, który nadzorowałby kwestie związane z turystyką.

opr. Milena Sarna

NAJNOWSZE

KUCHNIA

Informacje polonijne