Strona głównaAktualnościGrecjaGrecja głównym celem podróży belgijskich i holenderskich turystów

Grecja głównym celem podróży belgijskich i holenderskich turystów

Według lokalnych biur podróży Grecja jest w tym roku jednym z najpopularniejszych miejsc docelowych dla turystów przyjeżdżających z Holandii i Belgii.

Według danych rezerwacyjnych opublikowanych przez Stowarzyszenie Belgijskich Organizatorów Podróży (ABTO) destynacje podróżnych związane z Grecją wzrosły w tym roku o 4,88% w porównaniu z tym samym okresem z 2023 roku.

Taki wynik to rezultat udanej kampanii Greckiej Narodowej Organizacji Turystycznej (GNTO) w krajach Beneluksu (Holandia, Belgia i Luksemburg) oraz jej udziału w dwóch warsztatach w Amersfoort (Holandia) i Gandawie (Belgia) w ramach TravDay 2024, które jest ważnym wydarzeniem związanym z wypoczynkiem, MICE i podróżami służbowymi.

Delegacja GNTO miała okazję odbyć spotkania B2B z głównymi biurami podróży i agencjami turystycznymi w ramach wysiłków na rzecz zwiększenia liczby przyjazdów i poznania najnowszych trendów w podróżowaniu, a także przedstawienia nowych miejsc docelowych i produktów. Według GNTO, informacje zwrotne zebrane podczas TravDay wskazują na udany sezon turystyczny dla Grecji.

opr. Milena Sarna

NAJNOWSZE

KUCHNIA

Informacje polonijne