Strona głównaAktualnościGrecjaGrecja otwiera salony fryzjerskie, stanowiska archeologiczne i kościoły

Grecja otwiera salony fryzjerskie, stanowiska archeologiczne i kościoły

Po długich konsultacjach greckich epidemiologów z urzędnikami rządowymi, wiceminister ochrony ludności i zarządzania kryzysowego Nikos Hardalias ostatecznie zapowiedział złagodzenie niektórych ograniczeń.

Jednak niektóre zniesione ograniczenia są powiązane z innymi ograniczeniami, które sprawiają, że praktycznie nie istnieją dla dużej części społeczeństwa.

Nowe środki:

  • Ograniczenie przemieszczania się osób jest modyfikowane w całym kraju na cały tydzień i obowiązuje od godziny 21:00. do 5 rano (wchodzi w życie od soboty 20 marca 2021 r.)
  • Salony fryzjerskie i kosmetyczne zostaną otwarte ze zwykłymi środkami ochronnymi w poniedziałek 22 marca.
  • W tym samym czasie otwierane są stanowiska archeologiczne. Może odwiedzać je maksymalnie 3 osoby z wyjątkiem rodzin – z obowiązkową maską. Jednak do stanowiska należy dotrzeć pieszo lub rowerem.
  • Wędkowanie – hobby jest dozwolone, ale wędkarz musi dotrzeć nad morze pieszo / rowerem, tym samym wysyłając SMS nr 6.

W mocy pozostaje ograniczenie, że obywatelom nie wolno używać środku transportu (smochody, motocykli) w celu dotarcia do przestrzeni zielonych lub nad morze.

Greckie katedry prawosławne zostaną otwarte dla wiernych (1 osoba na 25 mkw.) W dniach 21, 25 i 26 marca będzie można udać się na modlitwę.

Aris Skertsos powiedział, że „bezpłatne szybkie testy będą dostępne w aptekach od końca marca na podstawie AMKA (4 sztuk/miesiac). Obywatele będą mogli przeprowadzić test w domu”.

Nie poinformował jednak, jak i gdzie odnotuje się pozytywny wynik z tych testów.

Skertsos wezwał obywateli do wyjścia na „świeże powietrze”, ponieważ odnotowano wzrost infekcji spowodowanych „nieformalnymi spotkaniami w domach”.

Źródło: ΑΠΕ-ΜΠΕ

NAJNOWSZE

KUCHNIA

Informacje polonijne