Strona głównaAktualnościGrecjaGNTO uruchomi specjalne kampanie promocyjne dla greckiej turystyki

GNTO uruchomi specjalne kampanie promocyjne dla greckiej turystyki

Grecka Narodowa Organizacja Turystyki (GNTO) ogłosiła plany utworzenia najnowocześniejszego centrum cyfrowego i uruchomienia specjalnych kampanii promujących kierunki turystyki zimowej.

Przemawiając w piątek na ceremonii inauguracji targów turystycznych Philoxenia 2021 w Salonikach, sekretarz generalny GNTO Dimitris Fragakis powiedział, że wkrótce rozpocznie się specjalna kampania promująca krajowe kierunki turystyki zimowej na kontynencie.

„Turystyka grecka osiągnęła doskonałe wyniki latem. Przed nami jednak trudna zima dla firm turystycznych i musimy zrobić wszystko, co w naszej mocy, aby je wesprzeć” – powiedział Fragakis.

Sekretarz generalny dodał, że uruchomiona zostanie również kampania na rzecz turystyki typu city break w celu zwiększenia liczby przyjazdów turystów do greckich miast, zwłaszcza Aten i Salonik.

„Jesteśmy na krytycznym rozdrożu dla greckiej turystyki i przy dobrej współpracy i jedności możemy zobaczyć znacznie lepsze wyniki w 2022 roku. Co jednak najważniejsze, możemy teraz budować nasz nowy produkt turystyczny na następne pięć lat” – powiedział.

Ze swojej strony prezes organizacji, Angela Gerekou, ogłosiła plany GNTO dotyczące utworzenia cyfrowego centrum.

Przemawiając na spotkaniu podczas targów Philoxenia 2021, powiedziała, że ​​organizacja wkrótce podpisze memorandum o współpracy z CERTH (Center for Research & Technology Hellas).

„CERTH będzie naszym doradcą w celu pozyskania niezbędnych środków z Funduszu Odzyskiwania, aby GNTO mogło przystąpić do planów stworzenia nowoczesnego centrum cyfrowego, w którym będą gromadzone wszystkie informacje komunikacyjne dotyczące kraju”, powiedział Gerekou.

Według prezesa GNTO organizacja będzie współpracować z gminami, regionami i sektorem prywatnym przy realizacji projektu cyfrowego.

Ponadto podczas przemówienia na ceremonii inauguracji Philoxenia Gerekou nawiązała do nowej strategii komunikacyjnej organizacji na rok 2022, która pokaże, że grecka turystyka szanuje środowisko, kulturę i autentyczność lokalnych destynacji.

Przygotowana przez GNTO i Ministerstwo Turystyki strategia komunikacji skupi się na promowaniu nowych, mniej znanych miejsc docelowych w celu wydłużenia sezonu turystycznego i uczynienia Grecji miejscem do odwiedzenia przez cały rok, a także promowania kraju jako „magicznego kalejdoskopu autentycznych, empirycznych doświadczeń. (…)W końcu połączenie kultury i turystyki jest autentycznym produktem turystycznym”.

NAJNOWSZE

KUCHNIA

Informacje polonijne