Strona głównaAktualnościGrecjaExarchia w Atenach to jedna z najfajniejszych dzielnic na świecie

Exarchia w Atenach to jedna z najfajniejszych dzielnic na świecie

Magazyn Time Out opublikował niedawno listę 40 najfajniejszych dzielnic świata, a Exarcheia w Atenach znalazła się na 31. miejscu.

Szósta edycja Time Out Index objęła badaniem ponad 12 000 mieszkańców miast i konsultacjami z ekspertami z różnych miast na całym świecie, aby stworzyć katalog najbardziej urzekających i wyróżniających się dzielnic na świecie.
Laureles w Medellín w Kolumbii została uznana za najfajniejszą dzielnicę świata i chwalona za życie nocne i tradycyjną kolumbijską atmosferę.

Exarcheia

Exarcheia, charakteryzująca się rzadkim i historycznym duchem rewolucyjnym, powoli staje się coraz bardziej miejscem turystycznym.

Quentin Goerres, współpracownik Time Out, mówi, że „w tej okolicy znajduje się jeden z najstarszych greckich uniwersytetów w postaci Politechniki Ateńskiej, obiekty kulturalne, od muzeów po sklepy z płytami, a także wspaniałe jedzenie i napoje. Rozpoczęcie budowy nowej stacji metra na centralnym placu w zeszłym roku było punktem zwrotnym w okolicy, a wielu obawiało się, że anarchiczna i undergroundowa atmosfera okolicy zostanie wykorzeniona. Centralny plac Exarchei ma długą historię bycia miejscem gromadzenia się i organizowania demonstracji”.

Magazyn poleca Exarcheię jako obowiązkowy punkt zwiedzania w Atenach, oferujący idealny dzień od „porannego spaceru po okolicy, podczas którego dostrzeżesz budynki, dawne skłoty, z zabetonowanymi oknami”. Jeśli szukasz dawki kultury, przespaceruj się po Muzeum Archeologicznym lub jednym z wielu sklepów z płytami, a dla relaksu i zaczerpnięcia świeżego powietrza możesz wybrać się do pobliskiego głównego parku miasta Pedion Tou Areos lub do słynnego wzgórza Strefi.

Najfajniejsze dzielnice świata 2023 – TOP 5

Laureles w Medellín w Kolumbii zajęło pierwsze miejsce w Indeksie za połączenie swobodnej atmosfery z atmosferą przyjazną cyfrowym nomadom, natomiast Smithfield w Dublinie, gdzie według Time Out „współistnieją tradycja i aktywizm”, uplasowało się na drugim miejscu.

Trzecie miejsce zajęła najnowsza wersja SoHo w Madrycie, Carabanchel, a czwarte w Kopenhadze Havnen, uznawane za „salon stolicy Danii”. Sheung Wan z Hongkongu zamknął pierwszą piątkę, uznając, że jest „jedynym miejscem w Hongkongu, gdzie można znaleźć mieszankę historycznych świątyń, sklepów z antykami i straganów z suszonymi owocami morza, a także galerie sztuki współczesnej, kawiarnie w stylu Melbourne, stylowe butiki i współczesne restauracji” – zauważa Time Out.

Założona w 1968 roku w Londynie, Time Out Group jest dziś globalną firmą medialną i hotelarską, która inspiruje i umożliwia ludziom odkrywanie i cieszenie się tym, co najlepsze w mieście.

NAJNOWSZE

KUCHNIA

Informacje polonijne