Strona głównaAktualnościGrecjaCitroën Ami - uroczy samochodzik hitem w Grecji

Citroën Ami – uroczy samochodzik hitem w Grecji

Citroën Ami to z pewnością jeden z najciekawszych modeli samochodu który mogliśmy zobaczyć w ostatnich latach.

Do sukcesu na europejskim rynku przyczynił się nie tylko zabawny wygląd autka, ale również jego dostępność dla każdego.

Kilka miesięcy temu, Citroën stworzył specjalną wersję tego modelu, którą nazwał „Buggy” (powozik). Najbardziej w tym projekcie rzuca się w oczy brak drzwi. Ten element (lub może właśnie jego brak) sprawił, że wygląd samochodu stał się jeszcze bardziej interesujący.

Kilka dni temu Citroën umożliwił zakup samochodu przez internet we Francji, Hiszpanii, Belgii, Portugalii, Wielkiej Brytanii, Luksemburgu i Grecji. W tym ostatnim kraju, co robi duże wrażenie, wszystkie sztuki wyprzedały się w ciągu 10 godzin, co przeszło oczekiwania samej firmy.

Pewien klient z Hiszpanii długo musiał czekać na taką okazję, bo zakupu dokonał w zaledwie 70 sekund! We Francji 430 samochodów znalazło nowych właścicieli w ciągu 2 godzin. W Belgii w ciągu 9 minut sprzedano ich 65 sztuk.

Wygląda na to, że popyt na Ami Buggy jest ogromny, a firma już przygotowuje kolejne 200 sztuk na rynki turecki i marokański. Pierwszy Ami Buggy zostanie dostarczony we wrześniu przyszłego roku, a jego cena wyniesie 9 750 euro (43 317,40 Złoty)

Jak przystało na prawdziwego poszukiwacza przygód, Citroën 'My Ami Buggy’ potwierdza taką naturę przy pomocy koloru khaki i czarnych elementach ochronnych na nadkolach, zderzakach i progach, spojleru dachowego oraz czarnych zdobień na światłach i górnej części nadwozia.

Ciemną kolorystykę przełamują jaskrawożółte element zewnętrzne oraz wewnętrzne, które dodają samochodowi świeżości i żywiołowości. Zewnętrzne detale w tej kolorystyce to wytłoczenia z przodu i strzałki kierunkowe na nadkolach, wewnętrzne to schowki, haczyk na torbę i ozdobne przeszycia na siedzeniach i dywanikach podłogowych.

Citroën poszedł o krok dalej w projektowaniu nowej edycji specjalnej „My Ami Buggy”, zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz, dodając szereg wyjątkowych cech. Pojawiły się choćby osłony drzwi dla dodatkowej ochrony.

Właściciel takiego samochodziku może poczuć wiatr we włosach, dosłownie i w przenośni ponieważ tuż nad miejscem kierowcy znajdują się osłony dachowe.Oprócz tego nie ma tam też innego elementu bez którego ciężko wyobrazić sobie samochód- a konkretnie drzwi.

Ktoś by pomyślał, że twórcy tego samochodu są mało przewidujący, ponieważ nawet w ciepłych krajach pogoda może się zmienić i co wtedy ochroni kierowcę przed silnym wiatrem albo deszczem? Na ratunek przychodzą nowe plastikowe osłony zapinane na zamek błyskawiczny, które zostały zaprojektowane w celu ochrony pasażerów przed warunkami atmosferycznymi. Gdy niepogoda minie, pasażerowie po prostu składają osłony, a następnie mocują je do słupków drzwi za pomocą klipsów.

W przypadku, gdy zupełnie nie są one potrzebne, osłony można zdjąć i przechowywać w garażu. Warto dodać, że osłony kolorystycznie dobrze dopełniają cały styl samochodu.
Wyświetlacz z informacjami o stanie akumulatora i prędkości jazdy znajduje się na kolumnie kierownicy, ale ma nową łukowatą pokrywę w stylu retro.

Nowa wersja „My Ami Buggy” zawiera specjalny element bagażowy w jaskrawożółtym kolorze, który został wprowadzony w oryginalnym Ami Buggy: torbę, która pasuje do wydrążonego kształtu środka kierownicy. Ten dodatkowy schowek, również zamykany na zamek błyskawiczny, może służyć do przechowywania rzeczy osobistych.

Głośnik Ami i nowe akcesoria Ultimate Ears Boom to lekki głośnik Bluetooth, który można łatwo przenosić w dowolne miejsce. Miłośnicy muzyki docenią potężny i hipnotyzujący dźwięk 360°.

Wodoodporny i wytrzymały, z 15 godzinami pracy na baterii, zapewni muzykę w tle w najbardziej pamiętnych momentach tras i nie tylko. Głośnik wewnątrz „My Ami Buggy” znajduje swoje miejsce w specjalnej obudowie na desce rozdzielczej, za kierownicą.

opr. Magdalena Bonawenturska

NAJNOWSZE

KUCHNIA

Informacje polonijne