Strona głównaPoradnikAuto - MotoPowstaje nowa autostrada do Aten

Powstaje nowa autostrada do Aten

Trwają prace nad budową autostrady E65 i dość szybko idą do przodu. Nad rozwojem tego i kilku innych projektów czuwa Minister Infrastruktury i Transportu Christos Staikouras.

Jak podaje strona internetowa “News Auto”, minister złożył wizytę na południowej części powstającej autostrady. Według słów Christosa Staikourasa, projekt ma ogromne znaczenie dla państwa, ponieważ ma na celu między innymi wzmocnienie rozwoju regionu i spójności społecznej.

Minister potwierdził, że budowa autostrady będzie trwać nie dłużej niż 4 lata. Odcinek od Lamii do Xyniady będzie dostępny dla kierowców już na początku 2024 roku. Polityk odwiedził też całą długość projektu od węzła Karpenisi do Kalambaki.
„Odcinek ten jest już ukończony w 94%. Budujemy Grecję, która łączy i jednoczy, która nie wyklucza ani nie izoluje” – dodał minister.

Długość południowego odcinka autostrady wynosi dokładnie 32,5 km. Z kolei północny odcinek, powstający od sierpnia 2021, ciągnie się na 70,5 km. Do prac nad autostradą, które mają zakończyć się w 2027 roku, zatrudnionych zostanie więcej niż tysiąc robotników.

opr. Magdalena Bonawenturska

NAJNOWSZE

KUCHNIA

Informacje polonijne