Strona głównaAktualnościGrecjaAteny: nowy przewodnik online przedstawia sklepy greckiej stolicy mieszkańcom i odwiedzającym

Ateny: nowy przewodnik online przedstawia sklepy greckiej stolicy mieszkańcom i odwiedzającym

Gmina Ateny i Stowarzyszenie Kupców w Atenach niedawno uruchomiły nowy cyfrowy przewodnik po zakupach w mieście, przeznaczony dla mieszkańców i odwiedzających stolicę Grecji.

Internetowy przewodnik pod nazwą „Zakupy w Atenach” zawiera informacje o sklepach i firmach handlowych w mieście w oparciu o różne kategorie – przekąski, catering, żywność, artykuły gospodarstwa domowego, urządzenia elektryczne, biżuteria, upominki, moda, księgarnie, domy towarowe i inne.

Nowa platforma cyfrowa działa już w ramach programu pilotażowego w języku greckim. Oczekuje się, że wkrótce pojawi się również wersja angielska.

„Zakupy w Atenach” zostały stworzone przez Ateńską Agencję Rozwoju i Zarządzania Destynacjami (EATA) w wyniku ciągłej współpracy między Gminą Ateny a Stowarzyszeniem Kupców w Atenach.

Według burmistrza Aten, Kostasa Bakoyannisa platforma cyfrowa ma na celu wspieranie ateńskiego rynku i stymulowanie gospodarki miasta.

„To są główne cele każdej inicjatywy i działania podejmowanego przez Gminę Ateny. Nawiązaliśmy cenne partnerstwo ze Stowarzyszeniem Kupców w Atenach i wdrażamy szereg działań, które mają na celu przyniesienie korzyści profesjonalistom, którzy prowadzą firmy w 129 dzielnicach miasta” – powiedział po uruchomieniu platformy.

Ze swojej strony prezes Stowarzyszenia Kupców w Atenach, Stavros Kafounis podziękował wszystkim stronom zaangażowanym w rozwój platformy i wezwał właścicieli sklepów i firm w mieście do zarejestrowania się w „Zakupach w Atenach”, aby promować swoje produkty, usługi i oferty mieszkańcom oraz turystom.

NAJNOWSZE

KUCHNIA

Informacje polonijne