Strona głównaAktualnościGrecjaAkropol wśród 10 najpiękniejszych miejsc światowego dziedzictwa

Akropol wśród 10 najpiękniejszych miejsc światowego dziedzictwa

Akropol w Atenach jest jednym z najpiękniejszych miejsc światowego dziedzictwa kulturowego, według najnowszych badań opublikowanych przez Betway, firmę zajmującą się grami online.

Do stworzenia listy eksperci Betway wykorzystali listę najpopularniejszych miejsc światowego dziedzictwa kulturowego, podczas gdy miejsca o więcej niż jednej lokalizacji oraz określone obszary miast zostały usunięte z rankingu w celu stworzenia rzetelnej analizy. 109 lokalizacji wykorzystanych w analizie zostało następnie skategoryzowanych jako miejskie, przyrodnicze lub kulturowe.

Według badań, Akropol uplasował się na siódmym miejscu najbardziej oszałamiających obiektów dziedzictwa kulturowego na świecie z ponad 1,5 milionami hashtagów na Instagramie poświęconych zabytkowi.

Taj Mahal w Indiach znalazł się na szczycie listy z prawie 2,4 milionami hashtagów. Zbudowane w XVII wieku kultowe mauzoleum jest popularnym miejscem wśród podróżujących do Azji.

Za Taj Mahal na liście znalazł się Wersal we Francji, a pierwszą piątkę uzupełniły Statua Wolności (USA), Machu Picchu (Peru) i Petra (Jordania).

Ponadto dane z ankiety ujawniły, że Wielki Kanion w USA jest najczęściej odwiedzanym naturalnym miejscem światowego dziedzictwa na Instagramie na świecie, a Stambuł w Turcji jest najczęściej odwiedzanym miastem światowego dziedzictwa z ponad 124 milionami hashtagów na Instagramie.

Rzym zajął drugie miejsce z 29,5 milionami hashtagów na Instagramie, podczas gdy Praga zajęła trzecie miejsce z 18,5 milionami hashtagów.

Raport Greckiego Urzędu Statystycznego (ELSTAT) opublikowany w zeszłym miesiącu wykazał, że Muzeum Akropolu osiągnęło najwyższą w historii liczbę odwiedzających w okresie od stycznia do kwietnia 2023 roku.

opr. Krzysztof Drobiński

NAJNOWSZE

KUCHNIA

Informacje polonijne