Strona głównaAktualnościGrecjaSpetses plasuje się wśród 10 najlepszych wysp na świecie według Big 7...

Spetses plasuje się wśród 10 najlepszych wysp na świecie według Big 7 Travel

Big 7 Travel, czyli renomowany globalny portal turystyczny, opublikował niedawno swoje coroczne zestawienie ‘‘50 najlepszych wysp na świecie’’.

Lista jest rezultatem skumulowanych wyników z poprzednich rankingów medialnych i nieocenionej wiedzy zespołu redakcyjnego Big 7 Travel. Obejmuje ona szeroki wachlarz inspirujących wysp z różnych zakątków planety.

Wśród wybranych, grecka wyspa Spetses zajmuje imponującą szóstą pozycję na liście najlepszych wysp na świecie. Na pierwszym miejscu znalazły się Bahamy, a tuż za nimi Tasmania w Australii i zapierające dech w piersiach wyspy Raja Ampat w Indonezji. Tahiti w Polinezji Francuskiej i Wyspy Galapagos w Ekwadorze zajmują odpowiednio czwarte i piąte miejsce.

W Grecji nie brakuje pięknych wysp, ale Spetses jest czymś wyjątkowym. Przez długi czas była placem zabaw dla ateńskiej elity, ale w ciągu ostatnich kilku lat Hollywood również zwróciło na nią uwagę, wykorzystując ją jako lokalizację dla głównych hitów filmowych, takich jak ‘‘Córka’’ i ‘‘Glass Onion: Film z serii ‘‘Na noże””. Ta niewielka wyspa oferuje powozy konne, kilometry piaszczystych plaż i jedne z najlepszych restauracji w kraju, zaledwie dwie godziny od Aten.

Krzysztof Drobiński

NAJNOWSZE

KUCHNIA

Informacje polonijne