Strona głównaAktualnościGrecja5-latek z Krety ma IQ w wysokości 140

5-latek z Krety ma IQ w wysokości 140

W wieku zaledwie pięciu lat młody geniusz Nikolas Makrimanolakis z Krety już mówi i pisze po angielsku, a swój wolny czas spędza na poznawaniu zawiłości ludzkiej anatomii.

W przeciwieństwie do innych dzieci w tym samym wieku, Makrimanolakis, który pochodzi z miasta Heraklion, nie chciał spędzać letnich miesięcy na plaży, ale w klasie na lekcjach angielskiego.

Nie musiał jednak uczyć się angielskiego od zera – ponieważ umiał mówić i pisać po angielsku już w wieku trzech lat. Zatem w wakacje mógł doskonalić swoje rozumienie języka.

Rodzice Makrimanolakisa, Manolis Makrimanolakis i Roza Politarchou, zawsze wspierali swojego syna, którego IQ stawia go na poziomie „geniuszu”.

W rozmowie z Cretalive rodzice chłopca omówili trudności związane z wychowaniem dziecka na tak wysokim poziomie inteligencji. Wskazali że nieustannie walczą o znalezienie równowagi między pielęgnowaniem naturalnych talentów syna a zapewnieniem mu „normalnego” życia.

Nicolas zawsze pragnął dowiedzieć się więcej, ale wciąż jest dzieckiem, a jego rodzice nie chcą, aby stracił doświadczenia z dzieciństwa. Podkreślają, że choć jest utalentowany i wyjątkowo inteligentny, to wszystkie dzieci mają swoje talenty i zdolności i jedno nie jest „lepsze” od drugiego.

Makrimanolakis ma wielkie marzenia dotyczące swojej przyszłości. „Kiedy dorosnę, chcę zostać astronautą i robić rakiety. Jednak chciałbym również pracować dla NASA jako lekarz dla astronautów ”– powiedział.

Zostanie lekarzem dla astronautów nie byłoby zaskoczeniem, ponieważ młody geniusz uwielbia czytać książki o anatomii człowieka, astronomii i geografii. Jego miłość do czytania zaczęła się wcześnie.

Zna już szczegółowo anatomię człowieka i specyfikę Układu Słonecznego oraz świetnie radzi sobie z ortografią zarówno po grecku, jak i po angielsku. Teraz, gdy opanował angielski, młody geniusz chciałby uczyć się również innych języków.

Jego rodzice zaczęli zauważać, że ich dziecko od najmłodszych lat było wyjątkowo bystre. W wieku zaledwie dwóch lat Markimanolakis zaczął uczyć się pisać zarówno po grecku, jak i po angielsku. Jego nauczyciele w przedszkolu umieścili go nawet w klasach ze starszymi dziećmi.

NAJNOWSZE

KUCHNIA

Informacje polonijne