Strona głównaAktualnościGrecjaZimowe wyprzedaże. Poczekaj. Będzie taniej!

Zimowe wyprzedaże. Poczekaj. Będzie taniej!

W poniedziałek, 8 stycznia w Grecji rozpoczyna się oficjalna wysprzedaż zimowa, która potrwa do wtorku, 28 lutego. Jest to doskonała okazja do zakupu modnych, markowych rzeczy za niewielkie pieniądze. Nawet 80 % taniej można kupić m.in.: odzież i obuwie dla dzieci i dorosłych, dodatki i akcesoria, sprzęt elektroniczny, meble i wiele innych.

Na prawdziwe okazje i większe obniżki trzeba jednak zaczekać do końca stycznia (a nawet dłużej). Przeceny rozkręcają się, bowiem powoli, a naprawdę okazyjne ceny, czyli z rabatem 60-80% nie trafiają się na samym początku. Oczywiście czekanie ma swoje minusy. Później może nie być wypatrzonych, wyczekiwanych modeli i odpowiednich rozmiarów. Ale wytrawne oko umie polować i wyłowić ze sklepowego bałaganu prawdziwe rarytasy.

Nie daj się nabrać
Wyprzedaże to miły gest w kierunku klienta. Jak powiedziała pewna piosenkarka „pieniądze szczęścia nie dają, dają je dopiero zakupy”, więc dlaczego z tej odrobiny radości rezygnować? Trzeba jednak uważać.

Sprzedawcy stosują liczne zabiegi, które mają nas zachęcić do pozostawienia w ich kasach naszych pieniędzy. Ale żeby nie dać się naciągnąć, trzeba wiedzieć, co i jak kupować. I nie warto nastawiać się na konkretne zakupy, bo i tak jak zwykle okaże się, że najfajniejsze rzeczy to te, które akurat nie są nam potrzebne. Oto kilka rad na co powinniśmy zwracać uwagę przy zakupach:
arrow Jeśli to możliwe, sprawdź ile kosztowała dana rzecz przed przeceną. To, że na etykiecie jest napisane „50% taniej” wcale nie oznacza, że rabat naprawdę wynosi aż 50%. Często warto poszukać na metce starej etykiety cenowej – niekiedy pod nową metką jest stara, z ceną sprzed obniżki.
arrow Dokładnie obejrzyj towar, który kupujesz. Na wyprzedażach najczęściej przeceniane są pełnowartościowe ubrania czy dodatki, ale zdarza się, że między nimi trafi się np. sukienka z uszkodzonym suwakiem lub bluzka, przymierzana tyle razy, że ma ślady od podkładu.
arrow Sprawdzaj terminy ważności. Dotyczy to zwłaszcza kosmetyków – zwróć uwagę czy to, co kupujesz podczas wyprzedaży ma taką samą datę ważności, jak kosmetyki w normalnej cenie. Podczas wyprzedaży sprzedawcy chętnie pozbywają się zalegających w magazynach starych towarów, których normalnie nikt nie kupuje.
arrow Przymierzaj. Nie ma nic gorszego, niż kupić coś bez mierzenia, tylko dlatego, że było tanie. Wiele sklepów nie przyjmuje zwrotów towarów, kupionych po niższej cenie, więc warto zmierzyć wszystko przed zakupem.
arrow Nie spiesz się. Na duże zakupy najlepiej wybierz się wtedy, gdy masz dużo czasu. Przejdź się spokojnie po sklepach, porównaj ceny i nie kupuj torebki czy bluzki tylko dlatego, że trzy inne kobiety, stojące w kolejce do kasy, mają taką samą w ręku.

NAJNOWSZE

KUCHNIA

Informacje polonijne