Strona głównaAktualnościGrecjaWzrost liczby pasażerów greckich linii lotniczych

Wzrost liczby pasażerów greckich linii lotniczych

Dane z greckiego Urzędu Lotnictwa Cywilnego podają, że ruch pasażerki na lotniskach całego kraju znacząco wzrósł w ciągu ostatnich pięciu miesięcy tego roku.

W poprzednim miesiącu liczba pasażerów obsłużonych na Porcie Lotniczym w Atenach i na 14 regionalnych lotniskach zarządzanych przez przedsiębiorstwo Fraport Greece, a także na pozostałych, mniejszych lotniskach wzrosła o 14,6 % do ponad 6,8 milionów w ujęciu rocznym. W okresie od stycznia do maja zanotowano wzrost o 28,4 % w ujęciu rocznym, do około 18 milionów pasażerów, podczas gdy w porównaniu z tym samym okresem 2019 r. wzrosła o 10,8%.

Największy ruch pasażerski odbywa się, proporcjonalnie, na porcie lotniczym w Atenach, z którego w maju skorzystało 23,4 % więcej podróżujących (2,54 mln) .

14 regionalnych lotnisk obsłużyło 3,2 mln pasażerów, więc o 10,6 % więcej niż w maju 2022 roku. W związku z tym ruch pasażerski na Porcie Lotniczym w Atenach i 14 regionalnych lotniskach odpowiada 85% całkowitej liczby obsłużonych pasażerów.
W pierwszych pięciu miesiącach 2023 roku, Port Lotniczy w Atenach zwiększył ruch pasażerski o 39,9 % w ujęciu rocznym, do 9,1 mln pasażerów. Ruch na 14 regionalnych lotniskach wzrósł o 19,5%, do 6,8 mln pasażerów.]

opr. Magdalena Bonawenturska

NAJNOWSZE

KUCHNIA

Informacje polonijne