Strona głównaAktualnościGrecjaWyspa Samos wśród najlepszych miejsc na wakacje w 2022 roku

Wyspa Samos wśród najlepszych miejsc na wakacje w 2022 roku

Co według Condé Nasta sprawia, że ​​ten region Morza Egejskiego jest jednym z najatrakcyjniejszych miejsc do odwiedzenia w tym roku?

Czas na postanowienia i fantazjowanie o tym, co ma nadejść. W przypadku witryn turystycznych, takich jak w zeszłym roku, patrzenie w przyszłość, dokąd możemy pakować nasze torby, jest cieniem niepewności, nie wiemy bowiem dokąd zmierza pandemia. Ale podczas gdy pobyty i wirtualne wycieczki były popularne w Google przez ostatnie dwa lata, najnowszą tendencją wydaje się optymizm.

Nadszedł czas na coroczne listy: „najlepszych miejsc do podróżowania” w 2022 roku.

Nic dziwnego, że Grecja, znana jako jeden z nielicznych krajów, któremu udało się utrzymać przy życiu turystykę podczas pandemii, zajmuje miejsce na większości list.

Tak samo jest na liście Condé Nast Traveler. Wśród 22 destynacji, starannie wyselekcjonowanych miejsc na całym świecie znajdujemy wyspę Samos.

Według artykułu, wyspa Morza Egejskiego, która jest wymieniana jako jedno z najlepszych miejsc na świecie do podróżowania z rodziną, „wyspa daje się poznać jako najwspanialsza grecka wyspa, o której wielu ludzi nigdy nie słyszało”.

Dlaczego jest to świetny wybór w 2022 roku?

Jednym z powodów jest zrównoważony rozwój, nowy priorytet wśród wielu podróżnych. Samos należy uznać za zrównoważony wybór, ponieważ nie szkodzi jej nadmierna turystyka, a serwowane jedzenie jest przygotowywane z sezonowych, lokalnych produktów. Kolejny powód to nowy hotel Casa Cook, który ma zostać otwarty w maju. Ale przede wszystkim ludzie powinni odwiedzić Samos ze względu na jego autentyczność:

„Plaże Samos (…) od małego, ale niebiańskiego kawałka gontu w wiosce Posidonio, po spektakularnie urwiska i wodospady w Potami, które są otoczone płynnym bursztynowym blaskiem o zachodzie słońca. Dalej w głąb lądu znajdują się bliźniacze szczyty Ampelos i Kerkis wznoszące się nad ambrozyjnym lasem sosnowym, a na ich zboczach zlokalizowane są górskie miasteczka – takie jak Chora, Pagondas i Mitilini – które przez lata pozostały cudownie niezmienione.” – czytamy

Inne miejsca wyróżnione w tym roku przez zagraniczne media to m.in. Kreta Travel + Leisure oraz ośrodek Glyfada CNN.

NAJNOWSZE

KUCHNIA

Informacje polonijne