Strona głównaAktualnościGrecjaWynajem krótkoterminowy nie jest już tak tani

Wynajem krótkoterminowy nie jest już tak tani

W Grecji rosną ceny. Nie dotyczy to wyłącznie produktów spożywczych. Problem ten dotyka również cen wynajmu. Średnia stawka za noc w przypadku krótkoterminowego wynajmu zakwaterowania w Grecji w lipcu i sierpniu wynosi 232 euro ( 1 032,35 złoty) za noc, w oparciu o potwierdzone dotychczas rezerwacje.

Grecja jest na drugim miejscu w Europie pod względem drożyzny ogólnej i ma drugie najwyższe obłożenie wynajmu krótkoterminowego w porównaniu do konkurencji. Te poziomy cen w Grecji potwierdzają nie tylko, że wynajem krótkoterminowy jest obecnie znaczącą częścią rynku turystycznego, ale także, że może być wyceniony w bezpośredniej konkurencji z hotelami.

Wynika to z danych, które dostarcza Key Data, platforma zajmująca się danymi rynku wynajmu krótkoterminowego dla profesjonalnych menedżerów, organizacji turystycznych i funduszy inwestycyjnych, która dostarcza dane i narzędzia sztucznej inteligencji do oceny tych danych.

W oparciu o tę platformę, w Grecji podaż mieszkań i domów na wynajem krótkoterminowy w bieżącym lipcu wyniosła 153 785 jednostek, co stanowi wzrost o 7% w porównaniu z lipcem 2022 roku.

opr. Magdalena Bonawenturska

NAJNOWSZE

KUCHNIA

Informacje polonijne