Strona głównaAktualnościPolskaWirtualne przekraczanie granicy w Medyce

Wirtualne przekraczanie granicy w Medyce

Innowacyjnym rozwiązaniem ułatwiającym sprawne przemieszczanie się kibiców przez granicę podczas EURO 2012 jest uruchamiany przez Służbę Celną  wirtualny przewodnik po przejściu granicznym w Medyce.Read More

Jest to wyjście naprzeciw oczekiwaniom podróżnych w dobie cyfrowego stylu życia.
Wirtualny przewodnik oparty jest na panoramach sferycznych, dzięki czemu podróżni mogą zobaczyć przejście graniczne w taki sposób, jakby byli na miejscu.

Projekt został przygotowany z myślą o kibicach, zamierzających przyjechać na mecze i przewożących towary w ramach przysługujących limitów. Pozwala on wirtualnie przekroczyć granicę samochodem osobowym lub autokarem z wykorzystaniem „zielonego pasa EURO 2012”. Dzięki temu rozwiązaniu podróżny, który, przygotowując się do przekroczenia granicy, odbędzie wirtualny spacer po przejściu, zdobędzie pakiet potrzebnych informacji i dowie się, co należy zrobić, żeby sprawnie przekroczyć granicę.

System pokieruje wirtualnego podróżnego na odpowiedni pas ruchu, zapyta go o obywatelstwo, poprosi o przedłożenie odpowiednich dokumentów, pokieruje na stanowiska, przy których powinien dokonać odpowiednich formalności. Dzięki temu ćwiczeniu kibic- podróżny będzie dokładnie wiedział jak najprościej przekroczyć granicę (jakie dokumenty są potrzebne do sprawnego jej przekroczenia).

Z programu można korzystać w językach: polskim, angielskim i ukraińskim. Dzięki temu większa liczba kibiców ma możliwość zapoznania się z wdrożonymi na przejściach granicznych udogodnieniami jak np.: tzw. „wspólna kontrola” (przeprowadzana w jednym miejscu kontrola służb celnych i granicznych Polski i Ukrainy) czy „Zielone pasy EURO 2012”.

Wirtualne przekroczenie granicy zostało zaprojektowane przez Izbę Celną w Przemyślu, zrealizowane we współpracy z Bieszczadzkim Oddziałem Straży Granicznej i współfinansowane przez Marszałka Województwa Podkarpackiego.

Pomysłodawca projektu, Izba Celna w Przemyślu, ma nadzieję, że rozwiązanie to pozwoli na zaoszczędzenie czasu kibicom oraz w przyszłości innym turystom. Służy temu również możliwość wydrukowania niezbędnej informacji.

Jest to pierwsze takie rozwiązanie na granicy i w przyszłości Służba Celna chciałaby uruchomić je na pozostałych przejściach.

Wirtualny przewodnik po przejściach granicznych jest narzędziem przekazu informacji, umożliwiającym przygotowanie się do sprawnego przekroczenia granicy w czasie mistrzostw. Został opracowany w taki sposób, aby był pomocny turystom również po zakończeniu mistrzostw.

Wirtualny przewodnik dostępny jest na stronie internetowej Izby Celnej w Przemyślu www.przemysl.ic.gov.pl ( zakładka Na granicy/ wirtualny przewodnik). Z programu będzie można korzystać również na stronach internetowych:

www.sluzbacelna.gov.pl
www.granica.gov.pl
www.mf.gov.pl
www.bieszczadzki.strazgraniczna.pl
www.umwp.podkarpackie.pl
www.rzeszow.uw.gov.pl
www.przemysl.pl

NAJNOWSZE

KUCHNIA

Informacje polonijne