Strona głównaAktualnościPolskaWakacje w szkole? Nauka języka za granicą

Wakacje w szkole? Nauka języka za granicą

Wakacje to najlepszy moment na naukę. Zdziwieni? A jednak! Z tą, tylko z pozoru szaloną, tezą zgodzą się z pewnością wszyscy uczestnicy zagranicznych kursów językowych.

Tego, że znajomość języków obcych jest podstawą komunikowania się w dzisiejszym świecie, nikomu tłumaczyć nie trzeba. Poza tradycyjnymi lekcjami, czytaniem książek, oglądaniem filmów, czy korzystaniem z nowoczesnych programów i aplikacji, w opanowaniu ich z całą pewnością pomogą nam kursy językowe za granicą.

Łącząc przyjemne z pożytecznym
Szukając wakacyjnego wyjazdu możemy przebierać w licznych propozycjach. Szkoły usytuowane są w dużych miastach jak Londyn, Berlin czy Barcelona, kameralnych miasteczkach, nadmorskich kurortach i w lokalizacjach zupełnie egzotycznych.

Poza typowymi kursami, podczas których nauka odbywa się w kilkunastoosobowych grupach, a zajęcia sprowadzają się do kilku lekcji dziennie i kilku wycieczek w tygodniu, warto wspomnieć o tych, które dają nieco ciekawsze możliwości. Przykładem może być tu szkoła SUL Language Schools (Londyn i Plymouth). Młodzież uczy się w 4-osobowych grupach w domu nauczyciela. W tak kameralnych warunkach efekt nauki jest murowany.

Jeśli chcemy zakończyć wyjazd uzyskaniem któregoś z certyfikatów – FCE, CAE, IELTS lub TOEFL – możemy wybierać między kursami organizowanymi przez kilka szkół i wybrać się np. do Oxfordu.

Osoby, które mają potrzebę zgłębienia np. specjalistycznego języka z dowolnej branży, mogą wybrać się do Warnford do szkoły Riversdown House. To luksusowa rezydencja, w której naraz może uczyć się tylko szesnastu uczniów. Lekcje są indywidualne, a szkoła często zatrudnia lektorów specjalnie na potrzeby danego kursanta.

Nauka języka za granicą i spełnianie swoich pasji
Jeśli poza doszlifowaniem języka chcemy aktywnie spędzić czas na świeżym powietrzu – wiele szkół oferuje zajęcia z golfa, tenisa, czy jazdy konnej. Znajdzie się tez coś dla amatorów piłki nożnej. Dla młodych miłośników motoryzacji szkoła Sussex Summer School (jej oddziały mieszczą się w Frewen i Earlsclif) przygotowała program Mercedes Benz Driving Experience. Jego ramach młodzież może zacząć przygotowywać się do kursu na prawo jazdy.

Wybór kursów jest ogromny. Jedynym ograniczeniem jest zasobność portfela. Tego typu wyjazdy nie należą do tanich, ale ich efektywność jest nie do przecenienia. Zajęcia w klasach to tylko część nauki. Język, którego uczymy się na zajęciach doszlifujemy rozmawiając z rodzinami, u których zamieszkamy, czy z kolegami z akademika. Wyjazd pomoże w praktycznym opanowaniu żywego języka, ułatwi swobodę wypowiedzi w codziennych sytuacjach w stopniu wystarczającym do swobodnego i bezproblemowego funkcjonowania w międzynarodowych środowiskach – wyjaśnia
Andrzej Sławiński – prezes Agencji Turystycznej ATAS, zajmującej się organizacją wyjazdów językowych od ponad 20 lat.

Zanim podejmiesz decyzję…
Kurs w zagranicznej szkolne językowej możemy zarezerwować samodzielnie, ale należy pamiętać o wielu rzeczach, takich jak dopełnienie wszystkich formalności, ubezpieczenie, zakwaterowanie i transport. Dlatego lepiej zdać się na wyspecjalizowane biura turystyczne. Zanim podejmiemy decyzję o wyborze konkretnego wyjazdu, warto zasięgnąć tam opinii u fachowych doradców. Doskonale znają ofertę kursów i znajdą propozycję najlepiej dostosowaną do naszych potrzeb.

logo twoja europa

 

NAJNOWSZE

KUCHNIA

Informacje polonijne