Strona głównaAktualnościGrecjaW Atenach zainstalowano podziemne kontenery na śmieci

W Atenach zainstalowano podziemne kontenery na śmieci

W Atenach niedawno zainstalowano pierwsze w historii stolicy podziemne kontenery na śmieci. Akcja jest częścią flagowego programu zarządzania odpadkami, w ramach którego zainstalowanych zostanie 350 takich kontenerów na mieszane, nadające się do recyklingu oraz biologiczne odpady w 129 dzielnicach ateńskich.

Według gminy, instalacja podziemnych koszy i kontenerów uwolni miejsca publiczne i poprawi funkcjonowanie i wygląd miasta.

fot. Urząd Miejski w Atenach

„To krok w kierunku bardziej zrównoważonego i czystego miasta” – powiedział burmistrz Aten Kostas Bakojannis.
Nowe kosze pomogą też zredukować liczbę tras jakie muszą odbyć miejskie śmieciarki, co pomoże środowisku, zmniejszy koszty oraz polepszy życie codzienne mieszkańców ponieważ ruch uliczny będzie mniejszy.

Wcześniej wspomniane korzyści z takich koszy nie pozostają jedynymi. Innymi są : zwiększenie pojemności składowania odpadów, ponieważ 350 podziemnych pojemników jest odpowiednikiem 1774 tradycyjnych pojemników, co pozwala zaoszczędzić do 1424 punktów przestrzeni publicznej; pobudzenie działalności handlowej w okolicach, w których są one umieszczone; oraz lepsze zarządzanie zasobami dostępnymi do zbierania odpadów.

fot. Urząd Miejski w Atenach

Z 350 koszy, 134 ma pojemność 2200 litrów, 109 -4400 l., 107 to pionowe systemy zagęszczania dla koszy komunalnych, podczas gdy obecne pojazdy komunalne do zbiórki odpadów nie będą musiały być modyfikowane w celu zbierania odpadów z nowych pojemników.

“Instalacja koszów I kontenerów podziemnych jest wspaniałym projektem który podniesie jakość życia ludzi, którzy żyją i pracują w centrum miasta,” dodał Bakojannis.

opr. Magdalena Bonawenturska

NAJNOWSZE

KUCHNIA

Informacje polonijne