Strona głównaAktualnościGrecjaTysiące Greków korzysta z programu wakacyjnego „Turystyka dla wszystkich”

Tysiące Greków korzysta z programu wakacyjnego „Turystyka dla wszystkich”

Wiele miejsc w Grecji tego lata przyjęło tysiące Greków, którzy skorzystali z wakacyjnego programu dotacji Ministerstwa Turystyki „Turystyka dla wszystkich”.

W rozmowie z Ateńską Agencją Informacyjną (ANA) grecka wiceminister turystyki Sofia Zacharaki powiedziała, że ​​poprzez program ministerstwo stara się pobudzić turystykę krajową, a Grekom dać możliwość podróżowania do mniej lub bardziej znanych części kraju.

„Wytrwale kontynuujemy wysiłki na rzecz wzmocnienia miejsc docelowych, dając naszym współobywatelom szansę na ich poznanie, a następnie powtórzenie wizyt w przyszłości” – powiedziała.

Według Zacharakiego, wielu Greków korzystało z bonów ministerstwa programu „Turystyka dla wszystkich”, który oferował albo tanie noclegi na okres do czterech dni, albo alternatywnie usługi turystyczne za pośrednictwem biur podróży.

Do 2 września zrealizowano 47 170 kuponów odpowiadających 99 950 beneficjentom. Tymczasem przez cały 2020 r. wykorzystano jedynie 23 840 kuponów, odpowiadających 46 945 beneficjentom.

Program „Turystyka dla wszystkich” został przedłużony na cały 2021 rok. Obejmował 631 nowych opcji zakwaterowania i 41 biur podróży jako dostawców, obejmujących 2-, 3- lub 4-dniowe pobyty greckich podróżnych. Zniżkowe wakacje były również dostępne dla osób niepełnosprawnych. Program poszerzył się również o nowych beneficjentów, oferując 70 852 nowych kuponów 128 351 nowym beneficjentom programu.

Zacharaki powiedziała, że znacznie lepsze wyniki turystyki krajowej w tym sezonie wynikają głównie z ogólnego apetytu na wycieczki, który został odnotowany po długim okresie ograniczeń w podróżowaniu z powodu pandemii.

Dodała, że ​​atrakcyjne ulepszenia wprowadzone do programu – takie jak dodanie większej liczby opcji zakwaterowania dla podróżnych do wyboru – przyciągnęły również więcej Greków do podróżowania.

NAJNOWSZE

KUCHNIA

Informacje polonijne