Strona głównaAktualnościGrecjaSześć kolejnych linii lotniczych wdraża przepustkę podróżną IATA

Sześć kolejnych linii lotniczych wdraża przepustkę podróżną IATA

„Aplikacja okazała się skutecznym narzędziem do zarządzania złożonym bałaganem danych uwierzytelniających w podróży, których wymagają rządy” – mówi Dyrektor Generalny IATA Willie Walsh.

Międzynarodowe Stowarzyszenie Przewoźników Powietrznych (IATA) ogłosiło we wtorek, że Etihad Airways, Jazeera Airways, Jetstar, Qantas, Qatar Airways i Royal Jordanian wdrożą IATA Travel Pass stopniowo w sieciach linii lotniczych.

IATA Travel Pass to aplikacja mobilna, która może odbierać i weryfikować szereg wyników testów na COVID-19 oraz cyfrowe certyfikaty szczepionek.

Aplikacja oferuje podróżnym bezpieczny i bezpieczny sposób na sprawdzenie wymagań dotyczących ich podróży, otrzymanie wyników badań i zeskanowanie świadectw szczepień, sprawdzenie, czy spełniają one wymagania dotyczące miejsca docelowego i tranzytu oraz bezproblemowe udostępnienie ich urzędnikom służby zdrowia i liniom lotniczym przed wylotem.

Sześć linii lotniczych dołącza do Emirates Airline jako pionierzy we wdrażaniu IATA Travel Pass.

Ogłoszenie, wydane przy okazji 77. dorocznego walnego zgromadzenia IATA, które odbywa się w Bostonie, jest wynikiem jedenastu miesięcy szeroko zakrojonych testów przeprowadzonych przez 76 linii lotniczych.

Według IATA aplikacja z biletami podróżnymi pomoże uniknąć kolejek i zatłoczenia przy kontroli dokumentów — z korzyścią dla podróżnych, linii lotniczych, lotnisk i rządów.

Obecnie za pomocą aplikacji można zarządzać certyfikatami szczepionek z 52 krajów (stanowiących źródło 56% światowych podróży lotniczych). Do końca listopada liczba ta wzrośnie do 74 krajów, reprezentujących 85 procent światowego ruchu.

„Po miesiącach testów, IATA Travel Pass wchodzi teraz w fazę operacyjną” – powiedział dyrektor generalny IATA Willie Walsh, dodając, że aplikacja okazała się „skutecznym narzędziem do zarządzania złożonym bałaganem” poświadczeń zdrowia w podróży, których wymagają rządy. .

Oczekuje się, że IATA Travel Pass odegra kluczową rolę w odbudowie przemysłu lotniczego po skutkach koronawirusa (Covid-19). Zdigitalizowane rozwiązanie do zarządzania dokumentacją dotyczącą danych uwierzytelniających w czasie podróży związanych z COVID-19 będzie wspierać powrót do podróży po ponownym otwarciu granic. Ponieważ wiele rządów polega na liniach lotniczych przy sprawdzaniu dokumentów związanych z COVID-19, będzie to miało kluczowe znaczenie dla uniknięcia kolejek i zatorów przy odprawie w miarę wzrostu liczby podróży.

„To wielkie wotum zaufania, że ​​niektóre z najbardziej znanych światowych marek lotniczych udostępnią produkt swoim klientom w nadchodzących miesiącach” – powiedział Walsh.

NAJNOWSZE

KUCHNIA

Informacje polonijne