Strona głównaAktualnościGrecjaStacja metra Syntagma uruchamia usługi dla osób niesłyszących i niedosłyszących

Stacja metra Syntagma uruchamia usługi dla osób niesłyszących i niedosłyszących

W tym tygodniu na stacji Syntagma została wdrożona komunikacja wideo dla osób niesłyszących i niedosłyszących. Grecja jest pierwszym krajem w Unii Europejskiej, który zaoferował tę usługę bezpłatnie na stacji metra.

Stacja komunikacyjna jest to zasadniczo „tablet” z wbudowaną aplikacją Iris Relay Service, która jest zdalną usługą telekomunikacyjną dla osób niesłyszących i niedosłyszących.

Osoba niedosłysząca dociera do urządzenia podłączonego do aplikacji i pod swoją nazwą użytkownika i hasłem naciska przycisk „start”. System jest bezpośrednio połączony z centrum tłumaczeń i oferuje kontakt wzrokowy za pośrednictwem kamery z tłumaczem, do którego może zwracać się użytkownik w języku migowym i czytając z ruchu warg prosić o informacje.

Grecki Narodowy Instytut Głuchoniemych (EIK) będzie obsługiwał system wewnątrz stacji na zasadzie pilotażowej przez rok, aby zapewnić informacje o transporcie publicznym osobom z problemami narządu słuchu.

„Dziś, we współpracy z Ministerstwem Pracy, Narodową Fundacją na rzecz Głuchoniemych i STASY, Grecja jest pierwszym krajem w Unii Europejskiej, który zainstalował na stacji metra system zdalnego tłumaczenia dla osób niesłyszących i niedosłyszących bezpłatnie” – oświadczył wiceminister infrastruktury i transportu.

To już kolejne działanie Grecji, które przyczynią się do poprawy komfortu życia osób z wielorakimi niepełnosprawnościami.

NAJNOWSZE

KUCHNIA

Informacje polonijne