Strona głównaAktualnościGrecjaSprzedaż Telekom Romania za 295,6 mln euro

Sprzedaż Telekom Romania za 295,6 mln euro

Hellenic Telecommunications Organization SA (OTE) poinformowała w czwartek, że sprzedaż 54% udziałów w Telekom Romania Communications SA (TKR) do Orange Rumunia została pomyślnie zakończona. Ostateczna wartość kapitału własnego wyniosła 295,6 mln euro.

OTE poinformowało, że przewiduje przekazanie akcjonariuszom około 174 mln euro w formie nadzwyczajnej dywidendy i stopniowego wykupu akcji. Oczekuje się, że wypłata dywidendy, z zastrzeżeniem odpowiednich zgód korporacyjnych, nastąpi w 2021 r. Notowany na giełdzie w Atenach telekom dodał, że wyda nowe ogłoszenie z odpowiednimi szczegółami.

Prezes i dyrektor generalny OTE, Michael Tsamaz, zauważył: „Sprzedaż Telekom Romania Fixed to strategiczna decyzja umożliwiająca szybkie wdrożenie infrastruktury OTE w Grecji i zwiększająca jej długoterminowe perspektywy rozwoju oraz wartość dla akcjonariuszy. W Rumunii będzie wspierać rozwój Telekom Romania i zwiększać konkurencyjność rynku, z korzyścią dla rumuńskich klientów i społeczeństwa”.

Dodał, że „OTE pozostaje na rynku rumuńskim wraz z Telekom Romania Mobile, dążąc do generowania dodatnich przepływów pieniężnych poprzez odnowione podejście rynkowe. Jest to zatem transakcja, z której korzystają wszystkie zaangażowane strony. Chciałbym podziękować kierownictwu i pracownikom Telekom Romania za wszystkie dotychczasowe osiągnięcia firmy i życzyć pomyślnej przyszłości.”

NAJNOWSZE

KUCHNIA

Informacje polonijne