Strona głównaAktualnościGrecjaRozpoczęła się sprzedaż biletów na UEFA EURO 2012

Rozpoczęła się sprzedaż biletów na UEFA EURO 2012

Od 1 marca rozpoczęła się sprzedaż biletów na mecze Euro 2011 i potrwa do czwartku 31 marca br..

Bilety na turniej UEFA EURO 2012 w Polsce i na Ukrainie są w sprzedaży wyłącznie za pośrednictwem strony UEFA.com. do 31 marca.

Szansa na zdobycie biletu jest identyczna w przypadku złożenia aplikacji na początku jak i na końcu okresu. Gdy już uda się nam założyć konto, trzeba zdecydować, ile biletów kupić, na jakie spotkania i jaki rodzaj wejściówek. Jedna osoba może zamówić maksymalnie cztery bilety na jeden mecz. Po zamknięciu okresu sprzedaży zostanie przeprowadzone losowanie, mające na celu rozdysponowania biletów wśród kibiców.Bilety kosztują od 30 do 600 euro, w zależności od kategorii i rangi meczu. Najniższe dotyczą tzw. trzeciej kategorii, a więc miejsc na niższych poziomach trybun za bramkami. Nieco droższe będą bilety drugiej kategorii (górne poziomy trybun za bramkami), a kolejny próg cenowy dotyczy trybun bocznych. Najwyższa cena, czyli 600 euro, to bilet pierwszej kategorii na mecz finałowy w Kijowie.

Dostępne typy biletów:

Follow My Team – FMT (Moja Drużyna)

Follow My Team to rodzaj pakietu, który pozwala kibicom wziąć udział w meczach ich ulubionej reprezentacji. Wspomniane bilety będą oferowane tylko w ramach drugiej (2) kategorii cenowej. Można aplikować jedynie o bilety reprezentacji kraju swojego zamieszkania, lub kraju, którego dana osoba posiada obywatelstwo.

Dostępne są dwa rodzaje pakietów Follow My Team:

  • Follow My Team Group (3 mecze) (wszystkie mecze grupowe wybranej przez siebie reprezentacji)
  • Follow My Team Tournament (od 3 do 6 meczów, w zależności od wyników wybranej reprezentacji)

Pakiet Follow My Team Tournament umożliwia kibicom obejrzenie wszystkich meczów wybranej reprezentacji, aż do finału, z finałem włącznie. Ważność pakietu Follow My Team Tournament wygasa w momencie wyeliminowania drużyny z Turnieju. Posiadacz pakietu dostanie wówczas zwrot kosztów, ponieważ ostateczna opłata obejmuje tylko te mecze, które dana reprezentacja faktycznie rozegrała.

Venue Series – VS (Bilet Stadionowy)

Pakiet Venue Series umożliwia kibicom uczestnictwo we wszystkich meczach rozgrywanych na danym stadionie. Kupno tego rodzaju pakietu stanowi najlepszą okazję dla mieszkańców Miast-Gospodarzy do obejrzenia wszystkich meczów rozgrywanych w ich mieście.

Venue Series Group: 3 mecze (wszystkie mecze grupowe rozgrywane na danym stadionie)

Venue Series Knockout: 2 mecze (wszystkie mecze fazy pucharowej rozgrywane na danym stadionie)

* Ten rodzaj biletów jest dostępny tylko dla obiektów w Warszawie, Kijowie i Doniecku, ponieważ na każdym z tych stadionów zostaną rozegrane dwa mecze fazy pucharowej. Jeśli chcieliby Państwo uczestniczyć w meczach fazy pucharowej rozgrywanych na innych obiektach, należy aplikować o Individual Match Tickets.

Ceny (Kategorie 1, 2, 3)
Mecz otwarcia: €250, €140, €45
Mecze grupowe: €120, €70, €30
Ćwierćfinały: €150, €80, €40
Półfinały: €270, €150, €45
Finał: €600, €330, €50

Jeżeli staraliśmy się o bilet pojedynczy lub o pakiet, trzeba będzie zapłacić za nie zaraz po kwietniowym losowaniu. Jeżeli aplikowaliśmy o bilet „moja drużyna”, zapłacimy dopiero w grudniu, gdy już będzie wiadomo, które drużyny awansowały do turnieju.

Ci, którzy z jakiegoś powodu nie chcą skorzystać z kupionego już biletu bądź chcą go wymienić, od lipca mogą się zarejestrować w portalu wymiany biletów na UEFA.com i tam zaoferować swoją wejściówkę. Osoby, które nie miały szczęścia w losowaniu, mogą na tej stronie zgłaszać swoje potrzeby i liczyć na to, że przejmą wymarzony bilet od kogoś, kto go zwróci. Ale nie oszukujmy się – szans praktycznie nie ma.

Źródła: http://pl.uefa.com/

NAJNOWSZE

KUCHNIA

Informacje polonijne