Strona głównaAktualnościGrecja"Cycladic" - nowa luksusowa linia lotnicza obsługująca Greckie Wyspy

„Cycladic” – nowa luksusowa linia lotnicza obsługująca Greckie Wyspy

Zaczynając od dwóch małych, luksusowych samolotów, nowy przewoźnik aspiruje do obsługi pasażerów odwiedzających lub mieszkających na greckich wyspach przez cały rok.

Nowa linia lotnicza o nazwie Cycladic będzie latać pomiędzy wyspami Dodekanezu a Atenami przy użyciu małych, ale luksusowych samolotów przypominających bardziej prywatne odrzutowce niż przewoźników lotniczych. Średni koszt podróży będzie szacowany na około 200 euro, co plasuje usługi linii na tzw. rynku „przystępnego luksusu”.

Główną częścią obietnicy Cycladic jest to, że będzie ona rozwiązaniem dla istotnych problemów komunikacyjnych, które obecnie panują na wyspach Morza Egejskiego, miejscem dla kilku instytucji publicznych i usług o kluczowym znaczeniu dla gospodarki, systemu edukacji, służby cywilnej i innych.

Członkowie zarządu firmy powiedzieli magazynowi „K” Kathimerini, że „wizją jest zwiększenie połączenia między greckimi wyspami w szybki i łatwy sposób, natomiast celem jest nie tylko stworzenie ekskluzywnego produktu turystycznego, ale także usługi, która ułatwi przemieszczanie się stałych mieszkańców wysp przez cały rok. Nie możemy mówić o zrównoważonej turystyce, jeśli działania ludzi z tego sektora nie poprawiają znacząco codziennego życia mieszkańców w danych destynacjach.”

Plany Cycladic na przyszłość obejmują nie tylko zakup kolejnych samolotów, ale także inwestycję w samoloty elektryczne. Linia lotnicza będzie działać w cyklu 12-miesięcznym, przy czym zaznaczono, że „nie będzie działać dla destynacji dotowanych” i jest „wyłącznie prywatną inicjatywą i inwestycją.”

Projekt jest świadectwem tego, że grecka turystyka ewoluuje, a wraz z nią potrzeby greckich i zagranicznych turystów w zakresie podróży pomiędzy najlepszymi miejscami w kraju.

W tym pierwszym etapie biznesplanu linia będzie korzystać z trzech nowych samolotów Cessna Grand Caravan EX, z których każdy może zabrać na pokład od 8 do 12 pasażerów. Dwa z tych samolotów będą obsługiwały konkretne, regularne trasy. Bilety będzie można kupić przez internet lub za pośrednictwem agencji. Będą one miały swoje własne kody, tak jak wszystkie loty, a odprawa będzie się odbywać w normalny sposób w punktach na lotnisku, tak jak w przypadku wszystkich innych lotów komercyjnych. Trzecia Cessna Grand Caravan EX pozostanie dostępna do wynajęcia w celu obsługi lotów prywatnych.

Cycladic będzie początkowo latał tylko pomiędzy niektórymi wyspami na Cykladach, Rodos i Kretą. Dwa samoloty obsługujące te trasy będą bazować w Paros.

Firma ma elastyczny plan, który oprócz perspektywy zwiększenia wielkości floty, przewiduje możliwość dodania innych destynacji, w zależności od popytu. Pierwsze loty rozpoczną się w październiku i początkowo będą łączyć Hanię, Santorini, Heraklion, Mykonos, Paros, Rodos i Syros, ale w miesiącach zimowych do rozkładu zostanie dodanych kilka innych miejsc, a latem także Milos.

opr. Zofia Dalke

NAJNOWSZE

KUCHNIA

Informacje polonijne