Strona głównaAktualnościGrecja"Pomień Olimpijski" przekazany Brytyjczykom

„Pomień Olimpijski” przekazany Brytyjczykom

17 maja br. około godz.19-stej na starożytny stadion Kalimarmaro w Atenach dotarł  zapalony przed tygodniem płomień olimpijski, po czym został uroczyście przekazany w ręce brytyjskich organizatorów 30. Igrzysk Olimpijskich 2012. Już po raz trzeci w swojej historii Londyn jest gospodarzem olimpijskich zmagań

W skromnej, ale imponującej ceremonii na Panathenaiko Stadionie z udziałem 24 kapłanek i sportowców w antycznych strojach, a także zimnym wiatrem i deszczem- cechy angielskiej pogody, grecki Komitet Olimpijski, Sacred Flame przekazał pochodnię  przewodniczącej Brytyjskiego Komitetu Olimpijskiego, księżniczce Annie.

W uroczystości brali też udział prezydent Grecji, Karolos Papoulias przewodniczący komitetu organizacyjnego londyńskich igrzysk, Lord Sebastian Coe, burmistrz Londynu, Boris Johnson, gwiazda brytyjskiego i światowego futbolu David Beckham, w roli ambasadora Igrzysk Londyn 2012, a także wielu sportowców kadry greckiej, jak i setki wolontariuszy.

Płomień olimpijski w piątek, 18 maja br.wraz z delegacją odleci do Anglii na pokładzie samolotu British Airways w barwach olimpijskich, gdzie rozpocznie ponad 2-miesięczną sztafetę po Wyspach Brytyjskich.

NAJNOWSZE

KUCHNIA

Informacje polonijne