Strona głównaAktualnościGrecjaProjekt „Wielki spacer po Atenach" rozczarowuje mieszkańców

Projekt „Wielki spacer po Atenach” rozczarowuje mieszkańców

„Megalos Peripatos” lub „Grand Walk” – 6,8-kilometrowy chodnik mający na celu ułatwienie dostępu do stanowisk archeologicznych i zabytków Aten oraz stworzenie ścieżek rowerowych, nie zdołał przekonać do siebie mieszkańców greckiej stolicy, wynika z ankiety opublikowanej w tym tygodniu.

Sondaż, przeprowadzony przez Uniwersytet Panteion w Atenach i Uniwersytet Arystotelesa w Salonikach, pokazuje, że 87,8 procent ludzi mieszkających lub pracujących w centralnych Atenach było „wcale” lub „tylko nieznacznie” zadowolonych z projektu, który rozpoczął się zeszłego lata i miał zostać ukończony do 2022 roku.

Badanie zostało przeprowadzone na próbie 1108 osób. Zdecydowana większość (89,4 proc.) stwierdziła, że ​​został źle zaprojektowany, a 89,3 proc. stwierdziło, że ich potrzeby nie zostały uwzględnione lub zaspokojone.

Ogólnie respondenci przyznali ocenę 2,72 w dziesięciostopniowej skali

Co trzeci rwspondent powiedział, że projekt nie stworzył dodatkowych problemów, ale też nie rozwiązał już istniejących , a 55% twierdzi, że nie ograniczył ruchu w centrum miasta.

25,4 procent respondentów stwierdziło, że jest zadowolonych ze wzrostu przestrzeni publicznej.

„Dwa główne priorytety dla mieszkańców to modernizacja transportu publicznego i poprawa dostępności” – powiedział Dionysis Latinopoulos, profesor kierujący badaniem.

„Zwiększenie wolnej przestrzeni wydaje się być szczególnie ważne, przy nowych chodnikach lub poszerzeniu chodników” – powiedział, dodając, że władze miejskie powinny rozważyć włączenie społeczeństwa w proces konsultacji.

NAJNOWSZE

KUCHNIA

Informacje polonijne