Strona głównaAktualnościGrecjaPrezydent Grecji o współpracy z J. Bidenem

Prezydent Grecji o współpracy z J. Bidenem

Prezydent Katerina Sakellaropoulou wyraziła przekonanie, że stosunki grecko-amerykańskie będą jeszcze silniejsze podczas kadencji nowego prezydenta USA – Joe Bidena. Prezydent Grecji wyraziła to przekonanie podczas przemówienia na specjalnym wydarzeniu zorganizowanym przez ambasadę USA w środę w Atenach.

Wydarzenie to odbyło się w kontekście kampanii „Grecja-USA: Obchody 200-lecia przyjaźni”, a Sakellaropoulou została zaproszona przez ambasadora USA w Grecji – Geoffreya Pyatta. Uroczystość została zorganizowana na starożytnej ateńskiej Agorze z okazji środowej ceremonii inauguracji administracji Bidena w Waszyngtonie.

„Dzisiejszy dzień jest ważny nie tylko dla Stanów Zjednoczonych Ameryki, ale dla całego świata. Bardzo się cieszę, że jesteśmy na starożytnym targu w Atenach, miejscu o największej wartości symbolicznej dla demokracji. Chciałabym złożyć najgorętsze gratulacje Prezydentowi Bidenowi i Wiceprezydent Harris. Jestem przekonana, że przyjaźń i współpraca między dwoma krajami będą jeszcze silniejsze ”– powiedziała Sakellaropoulou.

Ambasador Pyatt podkreślił, że „Prezydent Biden jest przyjacielem Grecji, który dobrze zna ten kraj i jego mieszkańców. Zespół bezpieczeństwa narodowego prezydenta elekta ma szerokie doświadczenie w tym regionie i jest głęboko zaangażowany w tutejsze stosunki transatlantyckie”.

„Dzisiejsza historyczna inauguracja i związane z nią pokojowe przekazanie władzy otwierają nową stronę w Stanach Zjednoczonych i z niecierpliwością czekamy na dwusetną rocznicę Grecji i nadchodzący rok jako okazję do potwierdzenia naszych wspólnych wartości demokratycznych i zbieżnych interesów strategicznych”. – podsumował Pyatt.

Źródło: ΑΠΕ-ΜΠΕ

NAJNOWSZE

KUCHNIA

Informacje polonijne