Strona głównaAktualnościGrecjaGrecja wdraża pierwszy szybki pociąg pasażerski

Grecja wdraża pierwszy szybki pociąg pasażerski

W Grecji zostanie wdrożony nowy pociąg pasażerski o dużej prędkości, który ma połączyć trasę Ateny – Saloniki. Według obliczeń podróż ma trwać mniej niż 4 godziny.

Szybki pociąg (określany jako Silver Arrow lub White Arrow) przejdzie pierwsze testy w ostatnim tygodniu stycznia, aby być gotowym do odbycia pierwszej podróży 25 marca 2021 roku.

Zupełnie nowy pociąg ETR470 Pendolino rozpoczął swoją podróż z fabryki Alstom w Savigliano w północnych Włoszech w zeszłym tygodniu. Przejechał przez cztery kraje – Słowenię, Chorwację, Serbię i Macedonię Północną.

Dotarł do Salonik w sobotę – dwa dni przed planowanym terminem. W celu utrzymania ruchu Trainose modernizuje swoje obiekty w Salonikach, które mają stać się jednymi z najnowocześniejszych obiektów tego typu w Europie. Prawdopodobnie ETR 470 wkrótce przejdzie pierwsze testy wydajności i otrzyma ostateczne certyfikaty.

Ponadto maszyniści do marca ukończą szkolenie pod okiem kadry kierowniczej FS (Trenitalia). To pierwszy z pięciu zelektryfikowanych pociągów pasażerskich o dużej prędkości, które przejmie Trainose. Przewiduje się, że trasa Ateny – Saloniki będzie pokonywana znacznie szybciej niż dotychczas.

Źródło: ΑΠΕ-ΜΠΕ

NAJNOWSZE

KUCHNIA

Informacje polonijne