Strona głównaAktualnościGrecjaPożyczki państwowe do spłaty w 60 transzach

Pożyczki państwowe do spłaty w 60 transzach

Kathimerini wskazuje, że zmniejszona spłata tanich pożyczek państwowych, znanych jako „Depozyt do zwrotu”, nastąpi w maksymalnie 60 miesięcznych ratach i rozpocznie się pod koniec stycznia 2022 roku.

Źródła podają, że administracja podatkowa prześle ostateczną kwotę, która będzie musiała zostać zwrócona państwu, a także opcje spłaty tej kwoty, na osobistą skrzynkę odbiorczą Taxisnet każdej korporacji i freelancera w październiku.

Oprócz nowej obniżki części kredytu, która musi zostać spłacona, przewidziano również 15% rabatu na spłatę ryczałtowej pożyczki państwowej.

W związku z tym, jeśli na przykład przedsiębiorstwo odnotowało spadek obrotów o ponad 70% z powodu pandemii i otrzymało pożyczkę państwową w wysokości 100 000 euro, będzie musiało zwrócić zaledwie 25 000 euro, a jeśli zostanie to zrobione w jednorazowo to dług spadnie do 21 250 euro, czyli 21,25% pożyczki. Jeśli zdecyduje się na 60-transzowy plan płatności, wyniesie około 417 euro miesięcznie przez pięć lat, z oprocentowaniem 0,94%.

Przedsiębiorstwa ze spadkiem obrotów między 30% a 70% zwrócą 33,3% swoich kredytów.

NAJNOWSZE

KUCHNIA

Informacje polonijne