Strona głównaAktualnościGrecjaPomoc dla zwierząt poszkodowanych w pożarach

Pomoc dla zwierząt poszkodowanych w pożarach

W opuszczonym kamieniołomie w Atenach wolontariusze leczą setki zwierząt przesiedlonych lub rannych z powodu pożarów, które w zeszłym tygodniu przetoczyły się przez przedmieścia na północ od centrum stolicy.

Gdy płomienie rozprzestrzeniały się po lasach i zielonych obszarach mieszkalnych na obrzeżach miasta, tysiącom ludzi kazano ewakuować swoje domy, a wielu pozostawiło bez opieki zwierzęta domowe.

„Wzywamy wszystkich, którzy uratowali zwierzęta z obszarów dotkniętych pożarem, aby przywieźli je tutaj” – powiedziała Eleni Dede, założycielka grupy ratunkowej Dogs’Voice, która w ciągu kilku godzin założyła schronisko.

Do tej pory organizacja gościła ponad 200 zwierząt – zwierząt domowych i bezdomnych – z całej Attyki.

„Są zwierzęta z lekkimi oparzeniami, problemami z oddychaniem, które są wyczerpane, a my staramy się jak najlepiej im pomóc” – powiedziała, dodając, że zwierzęta z bardziej poważnymi oparzeniami trafiły do ​​szpitala.

Ponad 500 pożarów wybuchło w Grecji w zeszłym tygodniu podczas ciężkiej, tygodniowej fali upałów. W niektórych częściach kraju, w tym na Peloponezie, pożary spustoszyły ogromne obszary leśne, zabijając po drodze wiele zwierząt.

Do tej pory schronisko otrzymało więcej pomocy, niż przewidywali jego organizatorzy i mają nadzieję na ponowne połączenie zwierząt z właścicielami lub znalezienie im wkrótce nowych domów.

„Zasięg był fantastyczny. Mamy więcej ludzi, niż mogliśmy się spodziewać ”– powiedział Petros Ziogas, wolontariusz Dogs’ Voice.

NAJNOWSZE

KUCHNIA

Informacje polonijne