Strona głównaAktualnościGrecjaPomoc dla wspinaczy na Peloponezie

Pomoc dla wspinaczy na Peloponezie

W poniedziałek helikopter ratunkowy brał udział w akcji, mającej na celu pomoc francuskim wspinaczom, którzy utknęli w wąwozie na górze Taygetos na wysokości 1950 metrów.

Góra Taygetos jest również znana jest również jako Prorok Elias. Nazwa tej góry pojawia się w Odysei, a starożytne zbocza Taygetos zostały zamieszkałe już w czasach Mykeńskich. Góra jest częścią łańcucha górskiego Taygetos w regionie Peloponez i równocześnie jest najwyższą górą w okolicy – jest popularnym miejscem do uprawiania turystyki pieszej ze względu na widoki i starożytną historię. Jest częścią europejskiej trasy pieszej E4.

Poszkodowanych przetransportowano do bazy lotniczej w Kalamacie. Stamtąd zostali przewiezieni do najbliższego szpitala, gdzie udzielono im potrzebnej pomocy.

Opr. Krzysztof Mlyczyński

NAJNOWSZE

KUCHNIA

Informacje polonijne