Strona głównaAktualnościGrecjaPodpalenie, czy przypadek?

Podpalenie, czy przypadek?

Mimo podejrzeń ze strony urzędników rządowych, że za poniedziałkowymi pożarami mogli stać podpalacze, śledztwo przeprowadzone przez wydział podpaleń Hellenic Fire Service (DAEE) sugerowało, że przyczyną było zaniedbanie.

Raport pojawił się w czwartek, w komentarzach minister ochrony obywatela Nikos Toskas, powiedział, że istnieją „wskazania”, że pożar był wynikiem podpalenia.

Jednak DAEE stwierdza, że jego śledztwo w Kato Pendeli, gdzie rozpoczął się pożar, pokazuje, że prawdopodobnie zaczęło się od osoby prywatnej, najprawdopodobniej mieszkańca tego obszaru, który spalał drewno i gałęzie na swojej posesji. Według źródła, tożsamość osoby jest znana władzom.

To samo źródło twierdzi, że podejrzany próbował ukryć dowody rozpalenia ognia, który stał się przyczyną ogromnego pożaru, pokrywając teren, który spalił kamieniami i używając dużych ilości wody.

Dochodzenie ujawniło również, że dwa oddzielne pożary, które rozpoczęły się w poniedziałkową noc na wiejskiej drodze nieopodal Nea Makri, są efektem umyślnego podpalenia. Świadkowie twierdzą, że widzieli osobę rozniecającą dwa pożary na drodze.

Opr. Aneta Brzuska 

NAJNOWSZE

KUCHNIA

Informacje polonijne