Strona głównaAktualnościGrecjaPlaże w Messolongi, Amfilochii i Astakos są teraz dostępne dla osób niepełnosprawnych

Plaże w Messolongi, Amfilochii i Astakos są teraz dostępne dla osób niepełnosprawnych

Region Grecji Zachodniej i jednostka regionalna Etoloakarnania zainstalowały specjalne podjazdy SEATRAC na plażach w Messolongi, Amfilochii i Astakos, oferując samodzielny dostęp do morza osobom niepełnosprawnym i mającym problemy z poruszaniem się.

Oparte na panelach słonecznych rampy SEATRAC są wyposażone w poręcze z dołączonym siedzeniem, które umożliwiają osobom niepełnosprawnym fizycznie wejście do wody bez pomocy eskorty.

Władze lokalne stworzyły również specjalny korytarz ułatwiający dostęp dla wózków inwalidzkich.

„Naszym obowiązkiem jest ułatwianie życia współobywatelom, którzy mają problemy z poruszaniem się. Dostęp do morza powinien być częścią codziennego życia i jest teraz możliwy dzięki odpowiednim urządzeniom, zamontowanym na plażach” – powiedziała wicegubernator Etoloakarnani, Maria Salma.

W ciągu ostatnich kilku lat coraz więcej plaż zamontowało specjalne udogodnienia dla osób niepełnosprawnych. Rampy SEATRAC zostały zainstalowane na obszarach przybrzeżnych Attyki (Glyfada, Anavyssos, Lagonissi), a także na popularnych wyspach Korfu, Santorini i Syros, a ostatnio również w Kalamacie.

opr. Natalia Zientek

NAJNOWSZE

KUCHNIA

Informacje polonijne