Strona głównaAktualnościGrecjaPireus powita ponad 700 statków wycieczkowych w 2022 r.

Pireus powita ponad 700 statków wycieczkowych w 2022 r.

Zarząd Portu Piraeus (PPA), który obsługuje i zarządza portem, poinformował w piątek, że w 2022 r. spodziewane jest przybycie ponad 700 statków wycieczkowych.

Należy zauważyć, że w 2019 r., przed wybuchem pandemii koronawirusa (Covid-19), obsługiwano w porcie 622 statki wycieczkowe.

„Dynamiczny restart rejsów jest oczywisty, ponieważ osiągnięto wskaźnik odzyskiwania wynoszący około 60 procent w 2021 r., w porównaniu z 2019 r. pod względem liczby statków wycieczkowych” – powiedział organ prowadzący.

W 2020 r. władze portowe odnotowały 88-procentowy spadek w porównaniu z 2019 r. z powodu pandemii Covid-19.

W 2022 r. spodziewany jest wzrost do 118 proc. w porównaniu z 2019 r.

Ponadto do portu mają trafić nowe marki, takie jak Virgin Cruises i Ritz-Carlton Yacht Collection.

Według prezesa Zarządu Portu Piraeus, Yu Zengganga, natychmiastowe i szybkie wznowienie rejsów świadczy o dynamice Piraeus Port ze względu na jego wysokiej klasy usługi, wsparcie oferowane firmom wycieczkowym podczas pandemii, a także wyjątkową lokalizację geograficzną portu.

„Jest pewne, że wraz z zakończeniem pandemii port ponownie okaże się jednym z najlepszych na Morzu Śródziemnym i Europie i jeszcze bardziej wzmocni pozycję greckiego przemysłu turystycznego w Europie” – powiedział.

Przewodniczący Yu Zenggang zwrócił również uwagę, że spodziewane przyjazdy będą realizowane w ścisłej zgodności ze środkami ochrony i bezpieczeństwa Covid-19.

NAJNOWSZE

KUCHNIA

Informacje polonijne