Strona głównaAktualnościGrecjaPłatne parkowanie w centrum Aten

Płatne parkowanie w centrum Aten

Od środy, 16 maja w centrum Aten, obowiązuje kontrolowane parkowanie.

Zgodnie z oświadczeniem burmistrza Aten, kontrolowany parking okazał się kluczowym czynnikiem dla prawidłowego funkcjonowania miasta i znajduje się pod całkowitą kontrolą gminy Aten, poprzez DAEM (Gmina Firma Komputerowa Aten), która zobowiązała się do zarządzania i funkcjonowania Systemem.

Od dwóch dni Policja Miejska umieszcza ulotki na szybach samochodów osobowych, które informują o wznowieniu działania systemu kontrolnego parkingu na takich samych warunkach, jak to miało miejsce przed jego przerwaniem.

Kierowcy odwiedzający centrum Aten mogą nabyć karty kontrolowanego parkowania w tych samych miejscach, jak poprzednio, czyli w kioskach.

Płatne parkowanie obowiązuje w dni powszednie od 9:00 do 21:00 oraz w soboty od 9:00 do 16:00. Należy podkreślić, że pozycje z niebieskimi liniami należą do stałych mieszkańców i są niezależne od wznowienia kontrolowanego parkowania. Również pojazdy ze znaczkiem wózka inwalidzkiego mogą parkować bezpłatnie na stanowiska odwiedzających we wszystkie dni niezależnie od godziny.

Według danych z Urzędu Miasta Aten, istnieje 5400 miejsc stałych mieszkańców, 3500 miejsc odwiedzających i około 1200 specjalnych miejsc, które zostały przyznane, jako miejsca załadunku i rozładunku lub wolnych miejsc dla członków, ministrów itp.

Istnieje również 1.600 pozycji dla pojazdów dwuśladowych.

Więcej wiadomości: www.cityofathens.gr

NAJNOWSZE

KUCHNIA

Informacje polonijne