Strona głównaAktualnościGrecjaPatmos pierwszą wyspą Dodekanezu, która uzyskała zgodę na loty hydroplanem

Patmos pierwszą wyspą Dodekanezu, która uzyskała zgodę na loty hydroplanem

Patmos jest pierwszą wyspą Dodekanezu, która otrzymała zgodę na obsługę hydroplanów zgodnie z niedawnym ogłoszeniem Hellenic Seaplanes, greckiej firmy zajmującej się tymi maszynami.Oficjalna zgoda na realizację tego projektu została wydana przez Sztab Generalny Greckiej Marynarki Wojennej (GEN) we współpracy z Greckim Urzędem Lotnictwa Cywilnego (HCAA) i Greckim Ministerstwem Żeglugi.

Burmistrz Patmos, Lefteris Pentes, z zadowoleniem przyjął rozwój sytuacji, podkreślając, że loty hydroplanem mogą zwiększyć dostępność wyspy i wydłużyć sezon turystyczny.

„Połączenia hydroplanem wzbogacą wrażenia z podróży oferowane przez wysokiej jakości wyspę, jaką jest Patmos” – powiedział.

Waterway Patmos IKE, spółka zależna Hellenic Seaplanes, będzie zarządzać operacjami hydroplanów do i z portu Skala na Patmos. W początkowej fazie loty będą dostępne do portów Leros i Samos, a także do przyszłych dróg wodnych na Tinos i Sifnos. Firma planuje również ustanowienie połączenia z Attyką, które obecnie oczekuje na zatwierdzenie.

opr. Ida Gardocka

NAJNOWSZE

KUCHNIA

Informacje polonijne