Strona głównaAktualnościGrecjaPapież Franciszek wysyła pomoc finansową dla ofiar pożaru w Grecji

Papież Franciszek wysyła pomoc finansową dla ofiar pożaru w Grecji

Jak donoszą media, Papież Franciszek wysłał pomoc finansową mieszkańcom obszarów dotkniętych pożarem w Grecji.

Według Vatican News papież Franciszek wysłał pakiet wsparcia finansowego przeznaczony dla osób w Grecji dotkniętych pożarami, które spustoszyły kilka części kraju, w szczególności wyspę Evia, Peloponez i Attykę.

Kwota 50 000 euro została wysłana przez Caritas Hellas, humanitarną gałąź Kościoła katolickiego w Grecji.

Według watykańskiego komunikatu prasowego darowizny mają wyrażać „uczucie duchowej bliskości papieża Franciszka”.

Towarzyszą modlitwie i są częścią pomocy, która jest uruchamiana w całym Kościele katolickim, który obejmuje również liczne organizacje charytatywne.

Założony w 1976 r. przez katolickich biskupów w Grecji Caritas Hellas (Caritas Grecja) ma misję promowania i ochrony godności ludzkiej poprzez usługi pomocy społecznej dla migrantów i uchodźców, działa na rzecz ubogich i potrzebujących oraz zapewnia pomoc humanitarną w przypadku klęsk żywiołowych lub w innych trudnych sytuacjach.

Caritas Hellas oferuje szeroki zakres programów, które obejmują dostarczanie posiłków i specjalistycznych usług wsparcia socjalnego dla szybko rosnącej populacji uchodźców i imigrantów, młodych ludzi w potrzebie, osób starszych i potrzebujących rodzin. Na co dzień usługa obejmuje dystrybucję żywności, odzieży, edukacji, poradnictwa i pomocy psychologicznej dla 300 osób, w tym 80 dzieci.

Ponadto Caritas Hellas prowadzi również program wizyt w więzieniach, który oferuje wsparcie etyczne i ułatwia kontakty z rodzinami.

NAJNOWSZE

KUCHNIA

Informacje polonijne