Strona głównaAktualnościGrecjaOczekuje się, że restauracje w Grecji zostaną ponownie otwarte po Wielkanocy

Oczekuje się, że restauracje w Grecji zostaną ponownie otwarte po Wielkanocy

Restauracje i inne lokale gastronomiczne w Grecji najprawdopodobniej będą mogły ponownie otwierać i obsługiwać klientów na świeżym powietrzu po Wielkanocy, powiedział we wtorek grecki wiceminister rozwoju Nikos Papathanasis.

W tym roku prawosławna Wielkanoc będzie obchodzona w niedzielę 2 maja.

„Mamy kraj, który pozwala zakładom gastronomicznym na prowadzenie działalności na zewnątrz. W zeszłym roku rozpoczęliśmy ich działalność najpierw na zewnątrz i prawdopodobnie w ten sposób zostaną ponownie otwarte”– dodał.

Restauracje hotelowe działają normalnie Papathanasis zauważył również, że przedsiębiorstwa turystyczne oferujące usługi restauracyjne i kawiarniane mogą działać niezależnie od tego, kiedy sektor gastronomiczny może działać samodzielnie.

„Każdy, kto przebywa w hotelu, może normalnie zjeść obiad. Usługi gastronomiczne związane z turystyką funkcjonują normalnie”– powiedział wiceminister. Jeśli chodzi o to, kiedy dokładnie restauracje mogą otwierać się samodzielnie, Papathanasis pdkreślił, że rząd „zaczeka na decyzję ekspertów”.

Należy przypomnieć, że grecki rząd ogłosił w zeszłym tygodniu, że będzie subsydiował krajowy sektor żywności i napojów kwotą 330 milionów euro. Ma ona zostać przeznaczona na pomoc dla zakładów, które zostały zamknięte z powodu środków ostrożności związanych z Covid-19.

Co więcej, pozostawił otwartą możliwość ponownego zamknięcia sklepów detalicznych, jeśli nastąpi gwałtowny wzrost przypadków Covid-19.

„Nic nie można wykluczyć. Przede wszystkim musimy chronić zdrowie publiczne” – podkreślił wiceminister.

Małe sklepy detaliczne w Grecji mogą od 5 kwietnia działać na specjalnych zasadach.

Źródło: ΑΠΕ-ΜΠΕ

NAJNOWSZE

KUCHNIA

Informacje polonijne